“Đavoli“ protutnjali lajkovačkom prugom

fk-radnicki-1923-2016-protiv-jedinstva

Fudbaleri Radničkog 1923 izvojevali su danas devetu pobedu u Srpskoj ligi „Zapad“ i dodatno se približili tituli jesenjeg prvaka u ovom rangu takmičenja. Popularni „đavoli“ slavili su u Lajkovcu protiv domaćeg Železničara sa 4:2 (2:0) u utakmici 13. kola.

Kao što se i dalo očekivati, Kragujevčani su diktirali ritam utakmice, stvarali šanse i postizali golove. Igrao se 23. minut kada je načeta mreža Lajkovčana. Skraćeni korner izveo je Varjačić, a Bojan Miljuš je preciznim udarcem glavom pogodio gornji levi ugao gola domaćih.

Već u 30. minutu moglo je da bude 2:0 za goste, ali je odličan šut Varjačića na samoj gol liniji zaustavio jedan od odbrambenih igrača Železničara. Nedugo zatim Jovan Lukić je oprobao udarac sa preko 25 metara i još jednom stavio na muke golmana Železničara Anđelkovića, koji je uspeo da loptu odbije u polje.

Dobre akcije gostiju nastavile su da se ređaju kao na traci, pa je u 35. minutu levi bek Radničkog Matejević odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta završila tik pored leve stative.

U 39. minutu Radnički konačno dolazi do drugog gola na utakmici. Petar Gavrović je iskoristio nesmotrenost odbrambenih igrača Železničara, ukrao loptu i iz neposredne blizine pogodio gol Anđelkovića.

Na odmor se otišlo sa vođstvom Kragujevčana od 2:0, sa čime se domaći nikako nisu mirili, pa su krenuli malo odlučnije u drugih 45 minuta. Tako je Šalipur u 50. minutu pokušao glavom da savlada Milentijevića, ali nije uspeo u toj nameri.

Na drugoj strani zapretio je rezervista Andrić, koji je već u prvom kontaktu sa loptom mogao da se upiše u strelce, samo da je njegov udarac bio malo precizniji.

U 62. minutu neuspelu ofsajd zamku odbrane Radničkog 1923 koristi Deljanin i tako smanjuje na 2:1.

Radost domaćih kratko je trajala, budući da je već u sledećem napadu grubu grešku golmana Železničara Anđelkovića znalački kaznio Darko Spalević i omogućio svom timu znatno mirniju završnicu.

Lajkovčani su zapretili u 67. minutu preko kapitena Tomića, da bi dva minuta kasnije Marko Krasić udarcem sa dvadesetak metara iznenadio nesigurnog Anđelkovića i doveo Kragujevčane u vođstvo od 4:1.

Do kraja utakmice ekipa Železničara je uspela da smanji rezultat preko Sofronića, koji je pobegao odbrani kragujevačkog tima i lako prebacio istrčalog Milentijevića.

Trijumf Radničkog mogao je da bude još i ubedljiviji. Krasić je u samom finišu pogodio okvir gola, a loptu je na gol liniji nekako uspeo da „ukroti“ golman domaćih.

U 84. minutu u šansi se našao i mladi Ivković, ali je njegov pokušaj sprečio Anđelković. Nažalost, upravo je Ivković potpuno nepotrebno reagovao na provokaciju domaćih igrača u 85. minutu, pa mu je sudija Đorđević pokazao crveni karton.

Poslednju priliku na utakmici imao je Lukić, koji nije uspeo da lepu akciju Matejevića kruniše pogotkom, pošto je golman Železničara loptu skrenuo u korner.

U poslednjim trenucima susreta povredio se Andrić, pa je Radnički utakmicu završio sa devet fudbalera.

ŽELEZNIČAR (Lajkovac) – RADNIČKI 1923 2:4 (0:2)

LAJKOVAC
Stadion: FK Železničar
Gledalaca: oko 300.
Sudija: Nikola Đorđević (Aranđelovac)
Pomoćnici: Milorad Lekić (Aranđelovac), Miloš Živanović (Kostolac)
Strelci: 0:1 Bojan Miljuš 23, 0:2 Gavrović 39, 1:2 Deljanin 62, 1:3 Spalević 64, 1:4 Krasić 69, 2:4 Sofronić u 78. minutu.
Crveni karton: Ivković (Radnički 1923)

ŽELEZNIČAR Lajkovac: Anđelković, Jeremić, Đuketić, Marković, Deljanin, Obradović, Matić, Sofronić, Tomić, Simić, Šalipur. Trener: Dragan Grčić.

RADNIČKI 1923: Milentijević, Ilić, Marković, Varjačić, Matejević, Krasić, Vidović, B. Miljuš, Gavrović, Lukić, Spalević. Trener: Radovan Radaković.

Nakon trinaest odigranih kola Radnički 1923 čvrsto drži prvo mesto sa 30 osvojenih bodova, četiri više od Budućnosti Krušik i Šapina.

Narednog vikenda na „Čika Daču“ stiže ekipa Mokre Gore iz Zubinog Potoka, a poslednju utakmicu u jesenjoj polusezoni Kragujevčani će odigrati u Priboju protiv domaćeg FAP-a