Derbi gradskih drugoligaša bez pobednika

Fudbaleri Zastave i sa igračem manje osvojili važan bod u derbiju sa Erdoglijom 1934

U susretu dve vodeće ekipe u Drugoj gradskoj ligi, Erdoglija 1931 i Zastava podelile su bodove (2:2), što je iskoristila trećeplasirana ekipa Korićana i preuzela vođstvo na tabeli, doduše sa utakmicom više.

Iako je ekipa Zastave u derbi sa Erdoglijom 1931 ušla sa „tankom klupom“ od samo dva igrača i susret završila sa igračem manje zbog isključenja Sredojevića, uspela je da u finišu utakmice da i drugi put izjednači i osvoji važan bod u trci za prvo mesto i plasman u Prvu gradsku ligu.

Erdoglija 1931 je dobro počela i brzo došla do prednosti. U 11. minutu Grabovac je doveo domaćina u vođstvo od 1:0. Međutim, Zastava se nije predavala i nastavila je atak na gol Maraševića, ali je ipak do odmora rezultat ostao nepromenjen.

U drugom poluvremenu gradski drugoligaš sa Bubnja nastavio je sa ofanzivnom igrom i u 56. minutu uspeo da preko Mitrovića izjedanči na 1:1. Samo pet minuta kasnije Sredojević je u svom kaznenom prostoru zakačio bez lopte kapitena domaćina Vlačića, pa je sudija Ivan Petrović opravdano pokazao na belu tačku, a igraču Zastave crveni karton i put u svlačionicu. Siguran sa 11 metara bio je Vlačić, savladao golmana gostiju Lukića i doveo Erdogliju 1931 do drugog vođstva od 2:1.

Miloš Vlačić, kapiten Erdoglije, sa bele tačke doneo drugo vođstvo, ali njegova ekipa nije pobedila

Fudbaleri sa Bubnja nisu se mirili sa porazom, pa su i sa igračem manje pokušavali da postignu gol. Upornost se isplatila u 84. minutu kada je Milošević savladao Maraševića  i izjednačio na 2:2, što je bio i konačan rezultat derbija 18. kola Druge gradske lige Kragujevca.

ERDOGLIJA 1931 – ZASTAVA 2:2 (1:0)

Stadion: U MZ „21.oktobar“.
Sudija: Ivan Petrović.
Pomoćnici: Goran Matić, Nikola Nešković (svi iz Kragujevca).
Strelci: Grabovac u 11. i Vlačić u 61. iz jedanaesterca za Erdogliju 1931, a Mitrović u 56. i Milošević u 84. minutu za Zastavu.
Žuti kartoni: Stevović, Luković, Grabovac (Erdoglija 1931).
Crveni karton: Sredojević u 60. minutu (Zastava).

ERDOGLIJA 1931: Marašević, Sekulić, Tomović, Petković, Barjaktarević, Janićijević, Luković (od 67. Petrović), Vlačić, Stevović (od 72. Radošević), Lazarević, Grabovac.

ZASTAVA: Lukić, Premović, Osmani, Aćimović (od 82. Erić), Živković, Milošević, Veselinović, Mitrović (od 70. Petrović), Živanović, Sredojević, Lazović.

Ovaj remi dobro je došao trećem kandidatu za prvo mesto, ekipi Korićana, koja je ubedljivo sa 5:1 savladala Azbest u Stragarima i sa 36 bodova prvi put preuzela vodeću poziciju na tabeli.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Maršić – Divostin 1:0, Bagremar – Seljak (C) 2:0, Žeželj – 21.oktobar 3:1, Hajduk . Kremenac 0:0. U ovom kolu slobodan je bio Košutnjak.

U narednom kolu sastaju se: Azbest – Erdoglija 1931, Košutnjak – Zastava, Korićani – Hajduk, Kremenac – Žeželj, 21. oktobar – Bagremar, Seljak (C) – Maršić, a slobodna je ekipa Divostina.

Proteklog vikenda odigrano je 22. kolo Prve gradske lige u kojoj situacija „bistrija“ kada se radi o pitanju prvog mesta, koje je već rešeno.

Lider na tabeli Vodojaža nastavlja sa ubedljivim pobedama i samo u dve poslednje utakmice postigla je 10 golova,bez primljenog pogotka. Grošničani, koji se sutra sastaju sa Radničkim 1923 u finalu Kupa grada Kragujevca, na svom terenu savladali su bivšeg zonaša Slobodu iz Grbica sa 5:0, kao i Slogu iz Desimirovca u gostima.

Grošničani sada imaju 14 bodova više od drugoplasirane Srbije iz Ilićeva i sa 62 boda vode na tabeli osam kola pre završetka ove sezone.

Ubedljive pobede u ovom kolu zabeležili su Srbija u duelu sa Kolonijom 6:1 i Sloga (D) u gostima kod Vinograda DB 7:1.

U ostalim susretima Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Partizan (C) – Mladost (P) 3:1, Borac (D) – Jadran 1:2, Kutlovo – Jedinstvo 2:1, Šumadija 1934 – Budućnost (R) 2:1, Ćava – Šumadinac KG 1:4.

U 23 kolu sastaju se: Ćava – Partizan(C), Šumadinac KG – Šumadija 1934, Budućnost (R) – Vodojaža, Sloboda (G) – Vinogradi DB, Sloga (G) – Kutlovo, Jedinstvo – Srbija, Kolonija – Borac (D), Jadran – Mladost (P).