Derbi na Bubnju za dugoligaškog prvaka bez pobednika

Gavrilo Nikčević (crveni dres) postigao izjednačujući pogodak za Zastavu protiv Korićana

U pravom sportskom ambijentu, pred rekordnim brojem od preko 400 gledalaca, susret Zastave i Korićana za prvaka  Druge gradske lige na Bubnju protekao je bez pobednika 1:1 (1:1), čime je odloženo pitanje plasmana prve dve ekipe u viši rang Prvu gradsku ligu.

Bio je to pravi derbi 24. kola dve prvoplasirane ekipe u Drugoj gradskoj ligi, koji je izazvao interesovanje velikog broja gledalaca, iako se u isto vreme na „Čika Dači“ igrala utakmica između Radničkog i FAP-a.

Uz bučno bodrenje prvi su se radovali gosti iz Korićana pogotkom Matića u sedmom minutu posle odlične asistencije Đusića, pa najboljem strelcu gostiju nije bilo teško da rutinski savlada golmana Zastave Lukića.

Bojan Matić, najbolji strelac Korićana, dao je gol i na derbiju sa Zastavom na Bubnju

Imala je gostujuća ekipa, koju uspešno vodi trener Zoran Pive Jovanović, u 15. minutu šansu i da duplira vođstvo, ali Matić nije uspeo da proigra Stanišića.

Domaći tim uspeo je da se povrati od malog šoka na početku utakmice i u 31. minutu izjednači rezultat. Nikčević je šutirao, lopta je zakačila Srdića i prevarila golmana gostiju, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

U drugom poluvremenu obe ekipe su pokušavale da dođu do pobede i sa prve pozicije uđu u viši rang. Najpovoljniju šansu imala je Zastava, kada je Nikčević šutirao pod prečku, a rezervni golman Korićana Grbić uspešno intervenisao i izbio loptu.

Kada se sve uzme u obzir, nerešen rezultat je možda i najrealniji ishod derbija na Bubnju, koji je protekao u pravom sportskom nadmetanju sa samo jednim žutim kartonom. Treba reći da je ovaj susret vodila afirmisana kragujevačka trojka sudija sa lista iz viših rangova takmičenja – Marko Srećković (Prva liga Srbije), sa pomoćnicima Nikolom ĐorovićemZoranom Punuševac, koji vode srpskoligaške utakmice.

ZASTAVA – KORIĆANI 1:1 (1:1)

Igralište: Pomoćni teren stadiona na Bubnju.
Sudija: Marko Srećković.
Pomoćnici: Nikola Đorović i Zorana Punoševac.
Strelci: Nikčević u 31. za Zastavu, a Matić u 7. minutu za Korićane.
Žuti karton: Osmani (Zastava).

ZASTAVA: Lukić, Premović (od 88. Tanasković), Osmani (od 71. Veselinović), Aćimović, Živković, Milosavljević, Nikčević, Ljušić, Prodanović, Živanović, Lazović.

KORIĆANI: Grbić, Stević, Čpajak, Lazović, Petrović,  Stanišić, Srdić, Stanković (od 89. Murati), Đusić, Matić, Anđelković.

Posle ovog remija Korićani su zadržali prvo mesto na tabeli zahvaljujući boljem međusobnom količniku u duelima sa Zastavom. Međutim, Erdoglija 1934 je pobedom nad Seljakom iz Cvetojevca (1:0), uz prekid u 74. minutu jer su gosti ostali sa sedam igrača, baš kao i Košutnjak trijumfom u susretu sa Kremencom iz Rogojevca (5:2), približili su se na samo bod zaostatka vodećim ekipama, pa će se pitanje prvaka u Drugoj gradskoj ligi rešiti u zadnja dva kola.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Divostin – 21. oktobar 5:7, Maršić – Hajduk 1:3, Bagremar – Žeželj 8:1, a slobodan je bio Azbest.

U narednom kolu Korićani u novom derbiju dočekuju Košutnjak, a Erdoglija komšije iz Bagremara. U ostalim susretima sastaju se: Žeželj – Maršić, Azbest – Zastava, Kremenac – Divostin, 21. oktobar – Seljak, a slobodna je ekipa Žeželja.

U Prvoj gradskoj ligi odigrano je 28. kolo. Vodeća Vodojaža, inače novi član Zone „Morava“, pobedila je Vinograde DB u gostima sa 4:0 i uvećala prednost nad drugoplasiranom Srbijom, koja je izgubila u Ilićevu od Ćave sa 0:2, na 23 boda!

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Kolonija – Sloga (D) 1:1, Jadran – Sloboda (G) 0:2 Mladost (P) – Budućnost (R) 1:2, Borac (D) – Šumadinac KG 5:3 i Kutlovo – Šumadija 1934 0:2.

U narednom, pretposlednjem kolu Vodojaža dočekuje Kutlovo, a Srbija je gost Šumadije 1934. U ostalim susretima sastaju se: Vinogradi DB – Partizan (C), Ćava – Borac (D), Šumadinac KG – Mladost (P), Budućnost (R) – Jadran, Sloboda (G) – Kolonija i Sloga (D) – Jedinstvo.

U Trećoj gradskoj ligi odigrano je 12. kolo u kojem je Bratstvo iz Erdeča deklasiralo Bukurovac sa 8:1 i zadržalo vodeću poziciju sa 34 boda, odnosno četiri boda prednosti u odnosu na Pobedu iz Beloševca, koja je pobedila Slogu iz Lužnica sa 4:2. Seljak je u Malim Pčelicama pobedio Borac iz Novog Milanovca sa 5:0, a Šumarice 2008 ekipu Dobrače sa 3:2.

U narednom kolu sastaju se Bratstvo – Šumarice 2008, Bukurovac – Pobeda, Sloga (L) – Seljak (MP) i Borac (NM) – Dobrača.