Derbi opravdao očekivanja, Radnički bolji posle pet setova

Derbi susret 16. kola Prve A lige za odbojkašice, koji je ujedno bio i lokalni, ali i derbi sezone, posle velike borbe zasluženo je pripao Radničkom koji je sa 3:2 savladao ekipu domaćeg Smeča 5.

Prva dva seta pripala su odbojkašicama Radničkog, koje su istovetnim rezultatima, 25:18, rešile prvi, za 25, a drugi, za 24 minuta igre.

Malo opuštanja u redovima gošći iskoristile su domaće odbojkašice i za 25 minuta igre dobile su treći set sa 25:18 i tako najavile dramu.

Odbojkašice Smeča 5 imale su konstantno vođstvo u četvrtom setu, koji su uspele da reše u svoju korist 25:20, za 29 minuta igre i izbore peti set.

Peti taj-brejk set bio je izjednačujući do promena strana, kada su domaće smečirale dve lopte u aut što je Radničkom donelo dva velika poena prednosti. To je izgleda bilo odlučujuće, jer su domaće pravile greške, a odbojkašice Radničkog ređale poene do konačnih 15:9 i pobede za dva nova boda.

Odbojkašice Smeča 5 zadržale su vođstvo na tabeli sa 42 boda, dok je ekipa Radničkog sigurno druga sa 38. Trećeplasirani Kraguj i četvrta Crnkosa Artos imaju po 33 boda i utakmicu manje.

Trka za dva mesta koja vode u viši rang još nije gotova. Još mnogo bodova je u igri do kraja sezone, pa sa nestrpljenjem treba očekivati svako naredno kolo, jer svi će želeti da sruše neku od ove četiri ekipe.