Derbi pripao domaćinu

zrk-radnicki-tigrice

Aktuelne šampionke, rukometašice Radničkog doživele su prvi poraz u sezoni, pošto su u zaostaloj utakmici 6. kola Superlige izgubile u Aranđelovcu od ekipe Izvor Bukovička Banja sa 25:28 (15:12).

Posle prvog poluvremena niko nije mogao da nasluti da će domaćin doći do pobede. Naime, “Tigrice“ su odlično otvorile utakmicu, povele 4:0, imale sve konce igre u svojim rukama. U 21. minutu imale su vođstvo 14:8, i na poluvreme otišle sa prednošču od tri gola (15:12).

Međutim, u nastavku veliki pad u igri za izabranice trenera Radosavljevića. Domaća ekipa se polako, ali sigurno rezultatski primicala i već posle 6 minuta drugog dela stigla do prvog izjednačenja na utakmici (17:17).

U 43. minutu bilo je već 20:18 za ekipu Izvora. Kada su domaće rukometašice, devet minuta pre kraja povele sa četiri gola prednosti (25:21), Kragujevčankama je bilo jasno da će teško do bodova u derbiju jesenjeg dela prvenstva. Tako je i bilo, jedino što je uspelo “Tigricama“ jeste da smanje na 24:25.

Aranđelovčanke su se ovim trijumfom usamile na vodećoj poziciji, a “Tigricama“ nanele prvi poraz.

Izvor B.Banja – ŽRK Radnički Kragujevac  28:25 (12:15)

ARANĐELOVAC
SC “Šumadija”

Gledalaca: 1000
Sudije: Vanja Antić,Jelena Jakovljević
Sedmerci:  Izvor 6(4), Radnički  8(5)
Isključenja:Izvor 12 min, Radnički 10 min

IZVOR B.Banja: Kojić, Žarković 3, Radoičić 1, Anić 1, Stanić 1, Ilić 3, Rabata 7, Tomković 1, Karić (odbrane 1), Rajović, Grbić, Đoković, Kačarević(odbrane 12), Danilović 5, Stefanović, Petrović 6.

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić,Petrović 1 , Prijović 4,Tanić, Radosavljević S. 5, Radović, Stajković, Simić, Lukić, Risović (odbrane 13),  Dukić 2, Veljković, Tatar, Kulić, Todorović 1, Janjušević 12.

Narednu utakmicu, 8. kola Superlige Radnički će odigrati na gostovanju ekipi Sloge u Petrovcu na Mlavi.