Derbi pripao Grbičanima

U prvoj utakmici 23. kola Prve gradske lige Kragujevca fudbaleri Slobode iz Donjih Grbica danas su pobedili Šumadiju iz Čumića sa 1:0. Gol odluke postignut je u 80. minutu,  a strelac je bio Uroš Đorđević posle slabe intervenicije golmana Jevtića.

Bio je ovo pravi derbi  dve prvoplasirane ekipe u kojoj je prikazan dobar fudbal sa dosta lepih akcija, šuteva na gol i uspešnih odbrana golmana. Lider na tabeli Sloboda, koja kao domaćin svoje utakmice igra na stadionu u Sušici, zabeležilla je za tri dana dve pobede u derbi susretima. U utorak je savladala trećeplasiranu Koloniju kao gost sa 2:1, a danas i prvog pratioca Šumadiju iz Čumića. Na ovaj način Grbičani su pokazali da su superiorni i da se može već sada reći da su obezbedili plasman u viši rang Zonu “Morava”, iako ima da se odigra još 10 kola. Posle ove pobede Grbičani su povećali prednost u opdnosu na drugoplasiranu Šumadiju na 20 bodova i  sa sigurnošću se može reći da je teško da će neko moći da ih ugrozi na prvom mestu.

Derbi je protekao u ravnopravnoj igri u kojoj su pored propuštenih šansi Slobode i Čumićani mogli da dođu u vođstvo, Najpovoljniju priliku propustio je Ivan Glišić u 70. minutu, kada je izašao pred golmana Marjanovića i oštro šutirao, ali je čuvar mreže Slobode uspešno intervenisao.

U sledećem napadu Slobode preko leve strane dobro je centrirao bek Aleksić, ali je Uroš Đorđević za malo zaksanio i golman je uhvatio loptu. Pet minuta kasnije  Đorđević je ispravio svoju greščku. Sa desne strane šutirao je Petrović, a golman Šumadije je kratko odbio loptu i ona je došla do najboljeg strelca Slobode i Prve gradske lige Uroša Đorđevića, koji je bez tečkoća postigao pogodak i obezbedio još tri boda svojoj ekipi.

Posle ove pobede Sloboda vodi na tabeli sa 62 ispred Šumadije sa 42 boda.

U ostalim susretima 23. kola ovog vikenda sastaju se: Sloga (L) – Seljak (MP), Erdpglija – Maršić, Jedinstvo – Košutnjak, Jadran – Vinogradi DB, Budućnost – Kolonija, Srbija . Sloga (D), Cerovac – Sušica, Šumadinac – Arsenal.

U narednom 24. kolu Sloboda je gost Sloge u Desimirovcu, a Šumadija  u Čumiću dočekuje Budućnost iz Resnika.

Sloboda (Donje Grbice) – Šumadija (Čumić) 1:0 (0:0)

Stadion: “FK Sušica“.