Derbi pripao Nišlijama posle drame

Rukometaši Radničkog poraženi su u derbiju 15. kola Super lige u “Jezeru“ od niškog Železničara, posle dramatične završnice sa 24:23 (12:11).

Derbi susret 15. kola, prvog u drugom delu sezone, opravdao je očekivanja. Lider iz Niša odlično je započeo meč i poveo sa 5:0, a Radnički je tek u 10. minutu stigao do prvog gola na utakmici, kada je Šmigić smanjio na 5:1. Železničar je u većem delu prvog poluvremena imao vođstvo, koje je u dva navrata iznosilo i po šest golova prednosti. Ipak, u finišu ovog dela igre Kragujevčani su se konsolidovali i na odmor otišli sa samo jednim golom zaostatka – 11:12.

U nastavku ponovo gosti diktiraju igru, sve do 48. minuta, kada Radnički konačno dolazi do prvog izjednačenja na utakmici – 18:18. Nastavili su momci trenera Vučkovića u tim trenucima da se lavovski bore, što se isplatilo u 53. minutu, kada Pralica sa dva uzastopna pogotka donosi i prvu prednost Kragujevčana na utakmici – 21:20.

Tri minuta pre kraja Radnički stiže i do dva gola “viška“ 23:21, ali tada na scenu stupa odlični golman gostiju Zlatanović, koji je pre dve godine branio boje “Crvenih“. Nišlije uspevaju da izjednače i dođu do vođstva (24:23), što je, ispostavilo se, bio i konačan rezultat susreta, jer se Kragujevčani u odlučnim trenucima nisu najbolje snašli, pošto je Bosićev šut pet sekundi pre kraja bio izblokiran, pa je Železničar i dalje sačuvao lidersku poziciju.

U redovima domaćina debitovao je crnogorski reprezentativac Nemanja Grbović, koji se jednom upisao u strelce, a utakmicu je završio u 49. minutu, pošto je zaradio crveni karton zbog trećeg isključenja.

Najbolji pojedinac susreta, golman Zlatanović, zabeležio je 17 odbrana (2 sedmerca). Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Živković i Radoničić sa po pet golova, dok je kod Radničkog Šmigić postigao šest. Kapiten Radničkog Dušan Petrović imao je 15 odbrana.

U narednom kolu Kragujevčane očekuje duel u gostima, protiv ekipe Vrbasa.

Radnički – Železničar 23:24 (11:12)

Dvorana
: Jezero.
Gledalaca: 300.
Sudije: Kovač (Kosovska Mitrovica) i Milosavljević (Zvečan).
Sedmerci: Radnički 3 (1), Železničar 4 (3).
Isključenja: Radnički 16, Železničar 14 minuta.

RADNIČKI: Ristić, Milošević 2, Žegarac, Spasić 3, Pralica 4 (1), Bosić 2, Janićijević, Gigleta 3, Grbović 1, Petrović (15 odbrana), Milinčić, Mošić, Jaćimović, Tomić, Šmigić 6, Rajičević 2.

ŽELEZNIČAR: Stojanović, Živković 5 (3), Mitić, Denić, Veljković, Mađar 2, Zlatanović (17 odbrana, 2 sedmerca), Radoničić 5, Tašković, Milošević 1, Pavlović 1, Basarić 2, Đukić 3, Bećirović, Stefanović 4, Pernar 1.