Derbi u Sušici okončan bez golova (FOTO)

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Sušice imali terensku inicijativu i više prilika za gol, ali su strelci zatajili

Derbi susret dve prvoplasirane ekipe na tabeli Šumadijsko-raške zone Sušice i Sloge iz Kraljeva opravdao je očekivanja gledalaca kada je u pitanju kvalitet igre i borbenost, ali su samo nedostajali golovi (0:0). Sutra se na terenu u Grošnici sastaju preostala dva kragujevačka zonaša Vodojaža i Šumadija 1903.

Posle skoro dvomesečne pauze uslede požara koji je zahvatio prostorije kluba i svlačionice, fudbaleri Sušice danas su bili domaćini na svom terenu, gde su pred zavidno ispunjenim tribinama ugostili kraljevačku Slogu. Ovaj susret, koji je ujedno predstavljao i derbi kola, završen je bez pobednika, što je pak omogućilo Sušici da zadrži vodeću poziciju na tabeli.

Gledaoci su aplauzima bodrili igrače Sušice, ali nisu imali prilike da vide pogodak

Susičani su od početka krenuli ofanzivno i malo je nedostajalo da brzo dođu i do rezultatske prednosti. U četvrtom minutu najbolji strelac Sušice Predrag Živadinović je iz neposredne blizine, posle kornera koji je izveo Vladimir Bata Božović, loptu poslao tik preko prečke, što je izazvalo uzdahe gledalaca na tribinama. Tri minuta kasnije pripretili su gosti preko levog beka Čolića, ali je golman Sušice Veličković bio siguran.

Domaći tim je nastavio sa pritiskom i u 21. minutu propustio je dve dobe prilike da postigne gol.  Stefan Božović je sa centra igrališta poslao dugu loptu pod prečku, ali je golman Kraljevčana Pantović uspeo da je prebaci preko gola. Posle udarca iz ugla najviše je skočio  Stefan Mijailović i glavom šutirao u prečku, a odbijenu loptu zahvatio je S. Božović, ali je njegov dobar udarac izblokiran.

U 42. minutu kapiten Sušice Vladimir Božović prihvatio je dugu loptu na levoj strani, ali je šutirao golmanu u ruke, pa se na odmor otišlo bez pogodaka i pored nadmoćnosti domaćina.

Igrači Sloge dobro su se branili i samo povremenim napadima pokušavali da dođu do pobede

U drugom poluvremenu igrači domaće ekipe nastavili su sa pritiskom na gol Sloge, koja se uglavnom branila. U 48. minutu Živadinović je centriranu loptu sa desne strane glavom poslao u ruke golmana Sloge. Na drugoj strani skoro na isti način revanširao se  Kraljevčanin Bojanić, ćiji je udarac bio lak plen za Veličkovića.

Finiš utakmice bio je uzbudljiv jer su obe ekipe želele da postignu gol i dođu do važne pobede. Opet je više prilika imao domaćin, ali mreže su ostale netaknute. U 80. minutu upotrebivu loptu nabačenu sa leve strane na drugoj stativi nije uspeo rezervista Mirković da skrene u mrežu. Tri minuta kasnije povoljnu priliku ispred peterca gostiju nije iskoristio Živadinović, koji je tražeći što bolju poziciju za udarac na kraju izgubio loptu.

Proteste gledalaca sa tribina u 85. minutu izazvao je sudija Bojan Bošković iz Čačka, kada je Vladimir Božović oboren pred golom Kraljevčana, a glavni arbitar samo pokazao da se igra nastavi.

U 87. minutu Sloga je ozbiljno pripretila domaćinu preko Kastratovića, ali je njegov snažan udarac završio u rukama sigurnog Veličkovića. Poslednju šansu za gol domaći tim je imao na minut pre kraja utakmice, kada je Vladimir Božović iz slobodnog udarca sa osamnaest metara poslao loptu preko prečke, pa je tako derbi u Sušici završen bez golova i podelom bodova.

Ekipa Sloge osvojila bod u derbiju sa Sušicom i ostala u trci za vrh tabele

SUŠICA – SLOGA (KV) 0:0

Igralište u Sušici.
Gledalaca: Oko 250.
Sudija: Bojan Bošković (Čačak).
Pomoćnici: Darko Dimitrijević, Darko Petrović (obojica iz Užica).
Žuti kartoni: S. Mijailović, Kostić (Sušica), Pantović, Čolić, Obradović, Gušani (Sloga).

SUŠICA: Veličković, Kukić (od 79. Ilić), S. Mijailović, Baroš, S. Božović, Simić, Krstić (od 69. Mirković), Đorđević, Živadinović, V. Božović, Ljubisavljević.

SLOGA: Pantović, Jovanović (od 63. Ignjatović), Čolić, Stolić, Obradović, Kolaković, Gušani, Bojanić, Milošević (od 76. Živanović), Filipović, Kastratović (od 90. Šekularac).

Danas su odigrana još tri susreta 10. kola. Gruža je pred svojim navijačima pobedila ekipu Novog Pazara 1928 sa 2:0, Trepča je bila bolja od  Karađorđa iz Ribnice (2:1), a susret između Goča i Bana završen je pobedom gostiju od 0:1.

Ekipa Sušice zadržala je prvo mesto na tabeli sa 22 boda, Gruža je na drugoj poziciji sa bodom manje, a Sloga je pala na treću poziciju sa 20 bodova.

Derbi kragujevačkih zonaša Vodojaže i Šumadije 1903 odigraće se sutra u Grošnici sa početkom u 13 časova i 30 minuta.

U sledećem kolu na programu je još jedan derbi kragujevačkih zonaša, jer Sušica odlazi na Bubanj u goste Šumadiji 1903.