Desimirovčani krenuli pa stali

Bojan Stevović, fudbaler Erdoglije 1931 (Foto:M.Jovičić)

U prvoj utakmici 11. kola Prve gradske lige Kragujevca danas je podmlađena ekipa iz kragujevačkog naselja Erdoglija sa “pola gasa” savladala fizički jaču Slogu iz Desimirovca. Susret je odigran po hladnom i kišovitom vremenu i malo je neobično da se u takvim uslovima nije više trčalo. Ovaj duel dve ekipe iz gornjeg dela tabele ( Erdoglija 5. i Sloga 6. mesto) sa istim brojem bodova više je ličio na prijateljski susret, bez žara i kartona na obe strane.

Domaćin je nastupio sa osam fudbalera iz omladinske ekipe, a klupa za rezervne igrače bila je prazna , pa se pokazalo da rezervisti nisu bili ni potrebna za pobedu.

Sloga je dobro počela utakmicu i u 16. minutu je, posle šuta Dimitrijevića sa desne strane pored istrčalog golmana, Radenović je sa dva metra loptu ubacio u nezaštićenu mrežu i doveo goste u vođstvo.

Posle ovog pogotka brzo su se povratili mladi igrači Erdoglije 1931 i boljom igrom osvajali teren. U 20. minutu “petica” domaćina, posle lepog centaršuta Stevovića sa desetak metara  šutirao pored gola. U 33. minutu  erdoglijski “Kežman” , kako popularno zovu Bojana Stevovića, postigao je efektan pogodak i izjednačio na 1:1. On je šutirao u desni gornji ugao golmana Milosavljevića. Lopta je pogodila direk i završila u mreži. Ovaj igrač u sledećem minutu nije iskoristio poklon loptu gostujuće odbrane, jer je njegov šut golman Sloge izbacio u korner.

Neposredno pred odlazak na odmor štoper Erdoglije 1931  Lazar Belošević, jedan od najzapaženijih u redovima domaćina, preciznim udarcem sa oko 20 iznenadio je golmana Sloge i preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe.

U drugom poluvremenu bilo je pokušaja da se rezultat promeni na obe strane, ali su napadaći bili neprecizni. Istakao se mladi golman domaćina Nikola Kocić, koji je zaustavio udarce Vučkovića i Živkovića, a Radisavljević je sa ivice peterca loptu poslao pored gola. Na drugoj strani Lazar Pavlović je umesto mreže pogodio golmana, a Stevović je sa nekoliko metara  šutirao preko gola.

Pobeda je, ipak, zasluženo pripala podmlađenoj ekipi Erdoglije 1931, koja je odigrala koliko joj je bilo potrebno za osvajanje tri boda i da se učvrsti se na petom mestu na tabeli Prve gradske lige, odmah iza Jedinstva, Slavije, Kolonije i Arsenala.

Sutra sa početkom u 14 časova sastaju se Maršić – Seljak (MP),  a u isto vreme u nedelju: Šumadinac – Sušica, Azbest – Slavija, Jadran – Sloga (L), Budućnost  – Arsenal, Šumadija (Č) – Kolonija i Vinogradi DB – Jedinstvo.

ERDOGLIJA 1931 – SLOGA (D) 2:1 (2:1)

U Erdogliji.
Gledalaca: 50.
Sudija: Željko Mijailović.
Pomoćnici: Slavko Nedeljković i Miodrag Marinković (svi iz Kragujevca).
Strelci: Stevović u 33. i Belošević u 45. za Erdogliju 1931, a Radenović u 16. minutu za Slogu (D).

ERDOGLIJA 1931: Kocić, Đorđević, Ljubisavljević, Belošević, Đekić, Smiljanić, Stevović, Barjaktarević, Živanović, Grabovac, Pavlović.

SLOGA (D): Milosavljević, Radisavljević, Karić (Erić), Dimitrijević, Mirković, Pavlović, Vučković, Karanović, Živković, Arsenijević (Babić), Radenović.

IGRAČ UTAKMICE: Lazar Belošević (Erdoglija 1931).