„Đavolčići“ pregaženi na Karaburmi, „Apoloncima“ bod posle revije preokreta

Kategorija: Fudbal,Mlađe kategorije

Ovog vikenda igrane su utakmice 24. kola u Omladinskoj i Kadetskoj ligi Srbije. Omladinci Radničkog 1923 doživeli su ubedljiv poraz na gostovanju OFK Beogradu rezultatom 1:4 (1:3), dok su kadeti Apolona 4, takođe u duelu sa vršnjacima iz OFK Beograda, osvojili bod 3:3 (1:2).

„Đavolčići“ su se očigledno pomirili sa činjenicom da ispadaju iz Omladinske lige Srbije, pa su tako indolentni dopustili OFK Beogradu da ih porazi sa ubedljivih 1:4. Iako su Kragujevčani poveli pogotkom Andrejevića, domaćin je do kraja poluvremena napravio preokret golovima Đurovića iz penala, Miloša Petrovića i Pavlovića. Tačku na ovaj susret stavio je u 64. minutu Aleksić posle centaršuta Miloša Petrovića.

Sjajan meč viđen je između kadeta OFK Beograda i Apolona 4. Kragujevčani su poveli u 40. minutu pogotkom Simovića, ali u finišu prvog dela susreta domaćin postiže dva gola preko Tomovića i Jakovašića i na odmor odlazi sa vođstvom od 2:1.

U 68. minutu Simović ponovo pogađa, a nadovezao se Savić evrogolom desetak minuta kasnije za novi preokret i vođstvo „Apolonaca“ od 3:2. Međutim, Živanović je pet minuta pre kraja utakmice pogodio za 3:3 i tako spasao „romantičare“ poraza.

Za razliku od omladinaca Radničkog 1923 koji sa 16 bodova zauzimaju pretposlednje mesto na tabeli Omladinske lige Srbije, kadeti Apolona 4 posle 24 odigrana kola drže sedmu poziciju na tabeli Kadetske lige Srbije sa 39 bodova.

U narednom kolu omladinci Radničkog 1923 ugostiće poslednjeplasirani Moravac Orion, dok će kadeti Apolona 4 dočekati kraljevački Kiker.