„Đavolčići“ produžili niz pobeda na domaćem terenu

Kategorija: Fudbal,Mlađe kategorije

Važnu pobedu ostvarili su omladinci Radničkog 1923 protiv novosadske Vojvodine u 13. kolu Omladinske lige Srbije. „Đavolčići“ su u utakmici punoj preokreta slavili sa 3:2 (1:1), a centralna figura susreta bio je mladi Filip G. Petrović, koji je pored dva pogotka uspeo da zaradi i crveni karton u finišu utakmice.

Put do treće uzastopne pobede na svom terenu izabranika trenera Živkovića bio je trnovit. Sve je počelo idealno, nakon što je Gavrović pogodio mrežu Novosađana u 22. minutu. Međutim, samo minut kasnije Kurtiši je izjednačio na 1:1 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor između dva poluvremena.

U nastavku mnogo bolja igra gostiju, koja je krunisana pogotkom Tegeltije u 49. minutu za preokret i vođstvo Novosađana od 1:2.

Presudan trenutak koji je drastično promenio tok utakmice bio je ulazak Filipa G. Petrovića, kako se kasnije ispostavilo junaka ovog susreta. On je u periodu od 68. do 71. minuta postigao dva pogotka i ponovo okrenuo meč u korist domaćeg tima.

Nažalost, Petrović nije imao tu sreću da završi ovu utakmicu, pošto je u 84. minutu morao put svlačionice nakon dobijenog crvenog kartona zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte.

Kragujevčani su sa igračem manjem uspeli da sačuvaju prednost i dođu do sva tri boda protiv neugodnih Novosađana.

RADNIČKI 1923 – VOJVODINA  3:2 (1:1)

Prvi pomoćni teren stadiona Čika Dača
Gledalaca: 50
Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac)
Strelci: Gavrović u 22, F.G. Petrović u 68. i 71. minutu za Radnički 1923, a Kurtiši u 23. i Tegeltija u 49. minutu za Vojvodinu.
Crveni karton: F.G. Petrović u 84. minutu (Radnički 1923)

RADNIČKI 1923: Ristović, Pavlović, Mitrović, Danilović, Božović, Aleksijević, Unković, Gavrović (Vojinović), O. Ilić, Obradović (F.G. Petrović), Maksimović.

VOJVODINA: Toroman, Bjeković, Devetak, Jeličić, Vidaković, Tegeltija, Živković (Maljković), Milijašević (Milovanović), Kurtiši (Pantelić), Nešković, Zličić.

Sa četrnaest osvojenih bodova „đavolčići“ trenutno dele deseto mesto na tabeli sa OFK Beogradom, a u narednom 14. kolu gostovaće imenjaku iz Niša.

„APOLONCI“ BOLJI OD NOVOSAĐANA

Fudbaleri Apolona 4 upisali su petu pobedu u Kadetskoj ligi Srbije ove sezone, pošto su na svom terenu savladali vršnjake iz novosadske Vojvodine sa 2:0 (0:0) u okviru 13. kola.

„Apolonce“ je u vođstvo doveo Maksimović u 69. minutu spretnom reakcijom na jednu odbijenu loptu, da bi pobedu Kragujevčana „overio“ Janićijević u 89. minutu susreta.

Apolon 4 posle trinaest odigranih kola zauzima osmo mesto na tabeli sa osamnaest bodova. U sledećem kolu Kragujevčani gostuju niškom Radničkom.

Jedan komentar: „Đavolčići“ produžili niz pobeda na domaćem terenu

1. Jedna sugestija,postavite sliku omladinaca Radnickog iz ovog prvenstva ili eventualno sa utakmice sa koje je izvestaj Hvala