Domaćinu igra – gostima bodovi

Fudbaleri Ćave, novajlije u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca, danas su kao gosti savladali podmlađenu ekipu  Erdoglije 1931 minimalnim rezultatom i osvojili važne bodove. Bio je to, zapravo, maliderbi 9. kola dve poslednje ekipe na tabeli Prve gradske lige u kojem su  više sreće imali gosti iz Velikog Polja.

Ekipa Ćave pred današnju utakmicu

Ekipa Ćave, koja  ima iskusniju ekipu, od početka je najavila domaćinu da je došla po bodove. U drugom minutu Stevović je dobro šutirao sa 16 metara, a odbijenu loptu od golmana pored same staive poslao je Kiković. U drugom ozbiljnijem napadu, gosti su bili precizniji. Posle akcije preko desne strane Stevica Đošić proigrao je Vladana Šabića u 38. minutu, kome nije bilo teško da matira nemoćnog i omalenog golmana Panića i tako doveo Ćavu u vođstvo od 1:0.

U drugom poluvremenu fudbaleri domaćina igrali su bolje, stvarali šanse, ali u svojim redovima nisu imalim igrača koji bi mogao da savladao sigurnog golmana gostiju Botorića. Trener Ćave Rodoljub Janićijević izmenama je pojačao odbranu i uspeo da sačuva stečenu prednost iz prvog poluvremena, pa je gol Šabića iz prvog dela susreta odlučio pobednika.

Erdoglija 1931 – Ćava 0:1 (0:1)

Stadion: U MZ “21 oktobar”.
Sudija: Filip Beloica.
Pomoćnici: Nikola Kostić i Nikola Žarčanin (svi iz Kragujevca).
Strelac: 0:1 Šabić u 38. minutu.
Žuti kartoni: Živanović (Erdoglija 1931), Stefanović, Svirčević, Obradović (Ćava).

ERDOGLIJA 1931: Panić, Srećković, Živanović, Petković, Smiljanić, Božović, Grabovac, Vlačić, Lazarević, Đoković, Stanojević.

ĆAVA: Botorić, Stefanović (Šubarić), Stevović ( Planić), Svirčević, Aksić, Obradivić, Radonjić, Šabić, Đošić, Čekanović, Kiković.