Dostojan otpor lideru

Odbojkaši Radničkog pretpreli su deveti poraz u Super ligi Srbije ove sezone. Izabranici trenera Predraga Srećkovića poraženi su sinoć na gostovanju ekipi Vojvodine u Novom Sadu sa 0:3 (22:25, 20:25, 19:25), u utakmici 16. kola.

Kragujevčani su pružili dostojan otpor trenutnom lideru na superligaškoj tabeli. Nažalost, za neko veće iznenađenje nisu imali snage.

Odlično su odbojkaši Radničkog ušli u ovaj meč i poveli sa 8:4. Domaći su pokušavali da dođu do preokreta i to im je uspelo kada su serijom od pet vezanih poena poveli sa 19:16. Ipak, gosti se nisu predavili, došli su do izjednačenja 21:21, ali je tada na scenu stupio mladi primač Novosađana Perić, koji je sa tri vezana asa doneo svom timu vođstvo od 24:21, koje je Kujundžić pretvorio u konačnih 25:22.

Početak drugog seta protekao je u apsolutnoj dominaciji odbojkaša Vojvodine, koji su zahvaljujući odličnim servisima Petrovića poveli sa 6:1. Dugo su domaći kontrolisali rezultat, sve do finiša seta, kada Kragujevčani dolaze do izjednačenja 19:19. Međtim, usledile su dve greške gostiju, Novosađani su opet uhvatili nalet i rešili i ovu deonicu u svoju korist sa 25:20.

Posle prilično izjednačene borbe na početku trećeg seta, domaći dolaze do prednosti od šest poena (16:10), čime su otvorili vrata konačnom trijumfu.

VOJVODINA NS SEME – RADNIČKI 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)