Dostojan otpor lideru u Aranđelovcu

Kategorija: Rukomet

Rukometašice Radničkog poražene su sinoć na gostovanju lideru Prve lige Zapad, Bekamentu BB 2, u Aranđelovcu sa 23:26 (8:13).

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji domaćih rukometašica, koje su u 26. minutu imale čak sedam golova prednosti (13:6). Kragujevčanke su uspele da se probude polovinom drugog poluvremena i stignu do izjednačenja (21:21), ali su domaće ipak bolje finiširale i došle do celog plena.

U redovima domaćina prednjačila je Tamara Preković sa 12 pogodaka, dok su u ekipi Radničkog najraspoloženije za igru bile Natalija Mikić sa 6 i Jovana Blagojević sa 5 postignutih golova, uz odličnu Jelenu Pojužinu na golu koja je imala više od 50 % odbranjenih šuteva.

Treba napomenuti i to da je Radnički 1964 na ovom susretu nastupio bez Tijane Petrović i Milice Đorđević, dve standardne prvotimke.

Kragujevčanke su ovim porazom prekinule niz od tri vezana trijumfa, ali se i dalje nalaze u prvoj polovini tabele.

Naredni rival rukometašica Radničkog 1964 biće Župa iz Aleksandrovca.