Dračani slavili na Bubnju

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Na današnjoj utakmici fudbaleri iz Drače (plavi dresovi) odneli su bodove sa Bubnja

U drugom kolu Prve gradske lige Kragujevca, fudbaleri Šumadije 1934 iz Drače priredili su iznenađenje i danas na Bubnju savladali Zastavu pogotkom Marka Ćosića u prvom poluvremenu.

Novi član prvoligaškog karavana sa Bubnja, posle poraza od Ćave (0:2), izgubio je bodove i na domaćem terenu od čvrste ekipe iz Drače, koja se bolje snašla na pomoćnom terenu stadiona na Bubnju.

Zastava je imala šansu da dođe u vođstvo u 15. minutu, ali je Veselinović sa ivice peterca iskosa sa desne strane šutirao u golmana gostiju Pejovića.

Promašaj domaćina kaznili su Dračani pet minuta kasnije. Posle akcije preko desne strane za loptu se izborio uporni Marko Ćosić, koji je sa bratom Milošem iz Badnjevca stigao u Šumadiju 1934, i savladao golmana Zastave Kovanića.

Marko Ćosić postigao je pobedonosni pogodak za Šumadiju 1934 na Bubnju

Imala je domaća ekipa dve prilike da izjednači i eventualno stigne i do preokreta, ali je Ljušić iz blizine šutirao pored gola, a u drugom pokušaju lopta je samo okrznula prečku i završila van igrališta. U kontranapadu na drugoj strani golman Zastave je morao istrčavanjem da spreči Marka Ćosića da udvostruči prednost gostiju.

U drugom poluvremenu domaći tim je krenuo ofanzivnije, ali je odbrana Dračana dugim loptama stvarala šanse svojim napadačima.

Pokušali su gosti preko Ristića i Nikolića da uvećaju prednost, ali su igrači Šumadije 1934 bili neprecizni. Imala je potom Zastava dve prilike za izjednačenje, međutim, Ljušić je sa ivice peterca pogodio golmana, a Sredojević posle kornera loptu poslao pored gola.

U 82. minutu Nikolić je izašao pred golmana sa leve strane, ali je šutirao visoko preko gola i propustio šansu da osigura pobedu gostiju. U finišu susreta Zastava je pokušavala da dođe do izjednačenja i izbegne poraz, ali nije uspela. U poslednjem minutu Čekrlić je loptu poslao pored same stative i tako omogućio gostima da sačuvaju minimalnu prednost iz prvog poluvremena i zasluženo obraduju grupu svojih navijača, koja ih je bodrila na Bubnju.

Zastava je na startu ove sezone pokazala da ima problema u veznom redu i da joj je i realizacija slaba strana. Na dve utakmice nije uspela da postigne gol, a golman Kovanić tri puta je vadio loptu iz mreže.

ZASTAVA – ŠUMADIJA 1934 (Drača) 0:1 (0:1)

Pomoćni teren stadiona Bubanj.
Gledalaca: 50.
Sudija: Milica Milovanović.
Pomoćnice: Andreja Milošević i Andrijana Damjanović (sve tri iz Kragujevca).
Strelac: M. Ćosić u 20. minutu.
Žuti kartoni: Nikolić, Veljović (Šumadija 1934).

ZASTAVA: Kovanić, Čekrlić, Osmani, Aćimović, Lazović, Sredojević, Milošević, Veselinović, Ljušić, Živanović, Vujović (od 67. Stanković).

ŠUMADIJA 1934: Pejović, Riznić, Ivanović, Miletić, Pavlović, Nikolić, Miloš Ćosić, Ristić, Veljović, Marko Ćosić (od 70. Marković).

Loše je danas prošao i drugi novajlija u Prvoj gradskoj ligi, ekipa Erdoglije 1931, koja je u Grošnici ubedljivo poražena od Vodojaže sa 0:5. Međutim, treći novajlija, ekipa Korićana, zabeležila je i drugu pobedu (1:0) u duelu sa Slobodom iz Grbica i uključila se u grupu vodećih ekipa na tabeli bez poraza.

U ostalim susretima drugog kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Partizan (C) – Mladost (P) 1:5, Budućnost (R) – Ćava 3:0, Kolonija – Jedinstvo 3:1, Kutlovo – Jadran 2:0, Šumadinac KG – Sloga (D) 0:4, Borac (D) – Srbija 0:0.

U vođstvu su četiri ekipe sa maksimalnim učinkom: Sloga (D), Budućnost (R), Mladost (P) i Korićani, koje su osvojile po šest bodova.

U 3. kolu Zastava gostuje u Pajazitovu i sastaje se sa ekipom Mladosti, a Šumadija 1934 je domaćin Budućnosti iz Resnika. U ostalim susretima sastaju se: Srbija – Partizan (C), Erdoglija 1931 – Borac (D), Jadran – Šumadinac KG, Jedinstvo – Kutlovo, Sloboda (G) – Kolonija i Sloga (D) – Vodojaža.

Narednog vikenda počinje prvenstvo u Drugo gradskoj ligi sa dvanaest i Trećoj gradskoj ligi sa šest klubova.

Jedan komentar: Dračani slavili na Bubnju

1. Ispratite malo jos jedan par koji nije upisan. Sloga D-Vodojaza.