Drenovčani „iscedili“ samo bod u Bresnici

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Fudbaleri Borca u pauzi između dva poluvremena sa trenerom Despotovićem

Kragujevački graski prvoligaši juče su radili „prekovremeno“. U petom, vanrednom kolu Prve gradske lige, Slavija i Borac iz Drenovca podelili su bodove igrajući 2:2, a vodeća ekipa Korićana pobedila je Srbiju u Ilićevu 2:1 i učvrstila se u vrhu tabele.

Iako je Borac iz Drenovca došao u Bresnicu kao favorit i imao vođstvo u dva navrata, na kraju je morao da se zadovolji osvojenim bodom. Trener Radojica Despotović imao je problema da sastavi tim, pa je utakmicu počeo bez trojice standardnih prvotimaca Prodanovića, Smolovića i Juriševića i sa igračem manje. Podmlađeni tim trenera Dejana Miloševića nije uspeo to da iskoristi.

U prvom poluvremenu Drenovčani su odigrali čvrsto u odbrani i dugim loptama lako dolazili do gola Slavije. U 7. minutu Kostadinović je sa desne strane iz blizine šutirao visoko preko gola. Pet minuta kasnije isti igrač je pokušao udarcem sa šesnaest metara, ali je to bio lak zadatak za domaćeg golmana Mikovića. Na drugoj strani Mišić je loše završio lepu akciju Slavije preko desne strane, jer je sa nekoliko metara šutirao preko gola.

Ipak, Kostadinović se iskupio pogotkom u 31. minutu. Na ubačenu loptu sa leve strane na drugu stavivu dobro je reagovao napadač Borca i sa ivice peterca doveo Drenovčane u vođstvo od 1:0, što je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu podmlađeni tim Slavije krenuo je ofanzivnije i na početku imao šansu za izjednačenje, pošto Dakić iz blizine nije uspeo da u gužvi ugura loptu u mrežu golmana gostiju Krsmanovića. U drugom napadu Bresničani su ipak uspeli da izjednače. Sa leve strane je centrirao Radulović, a sa dva metra na drugoj stativi Đorđević je u 54. minutu sproveo loptu u mrežu Drenovčana.

Samo tri minuta kasnije Borac je došao i do drugog vođstva. Mišković je sa šesnaest metara šutirao kao iz katapulta pod prečku i savladao golmana Mirkovića. Međutim, domaći igrači se nisu predavali. Na centaršut sa desne strane najbolje je reagovao kapiten Slavije Dakić i sa dva metra glavom loptu poslao u mrežu.

U 85. minutu imala je domaća ekipa šansu i za preokret, ali je Radulović u pokušaju da lobuje istrčalog golmana koji mu je pošao u susret, šutirao pored praznog gola, pa je susret završen podelom bodova.

Jedna od neiskorišćenih šansi Slavije u drugom poluvremenu

SLAVIJA – BORAC (D) 2:2 (0:1)

Igralište: U Bresnici.
Gledalaca: 50.
Sudija: Goran Matić.
Pomoćnici: Lazar Filipović, Filip Petronijević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Đorđević u 54. i Dakić u 80. za Slaviju, a Kostadinović u 31. i  Mišković u 57. minutu za Borac.
Žuti kartoni: Mišić, Stefanović (Slavija), Lazarević, Mišković, Nikolić.

SLAVIJA: Miković, Milošević, Bogićević (od 67. Biševac), Radovanović, Kostić, Đorđević, Mišić, Stefanović, Dakić, Radulović, Pavlović.

BORAC: Krsmanović, Obrović, Vlašković, Janićijević, Sretenović, Janković, Lazarević, Nikolić, Mišković, Kostadinović, Milivojević (od 46. Sretenović)

Lider na tabeli ekipa Korićana, koja je za vikend u derbiju sa Resničanima osvojila bodove, zabeležila je novu pobedu u duelu sa još jednim od kandidata za vrh tabele Srbijom u Ilićevu. Gosti su u prvom poluvremenu vodili sa 2:0, a Srbija je posle odmora postigla gol i samo ublažila poraz.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Budućnost (R) – Jadran 1:1, Mladost (P) – Šumadinac KG 4:3, Bagremar – Sloga (D) 1:0, Šumadija 1934 – Jedinstvo 5:2, 21. oktobar – Kutlovo 1:1. Slobodna u ovom kolu bila je ekipa Slobode iz Grbica.

U vođstvu je i dalje ekipa Korićana sa maksimalnim učinkom, koja je uvećala prednost u odnosu pratioce Mladost (P) i Budućnost na pet bodova.

U 6. kolu Prve gradske lige Slavija putuje u Grbice na duel sa Slobodom, a Borac dočekuje Budućnost iz Resnika. U ostalim susretima sastaju se: Jedinstvo – 21. oktobar, Sloga (D) – Šumadija 1934, Šumadinac KG – Bagremar, Pobeda – Mladost (P), Korićani – Erdoglija 1931, Jadran – Srbija. U ovom kolu slobodno je Kutlovo.