Drenovčani osvojili bodove spasa u Resniku

mileta-slovic
Mileta Slović, kapiten Drenovčana postigao je dva pogotka i doprineo pobedi u Resniku

U 29. kolu Prve gradske lige Kragujevca fudbaleri Borca zabeležili treću pobedu u gostima u prolećnom delu ove sezone i osvojili važnne bodove u borbi za opstanak u ligi. U Resniku su savladali ekipu Budućnosti sa 3:2 i  preselili se u „sigurnu luku“, na 13. mesto na tabeli, a najugroženiji su ostali Maršić i Šumadinac KG iz Velikog Krčmara.

Do do završetka ove sezone ostalo je da se odigra još pet kola u Prvoj gradskoj ligi sa 17 klubova. Borac iz Drenovca startovao je u prolećnom delu sa poslednjeg mesta na tabeli sa samo deset bodova. Zahvaljujući pojačanjima u zimskom prelaznom roku i promena trenra ostvareni su dobri rezultati. Od 36 mogućih osvojeno je 22 boda, od kojih devet u gostima, što je omogućilo da Drenovčani naprave značajan skok na tabeli. Posle pobede juče u Resniku lakše se diše, jer  imaju pet bodova više od Šumadinca KG i devet od otpisanog Maršića.

Od početka susreta u  Resniku Borac je krenuo ofanzivno i u prvom poluvremenu stekao minimalnu prednost, a vođstvo je obezbedio kapiten Mileta Slović u 34. minutu. Odmah posle odmora, u listu strelaca u 47. minutu, upisao se i Zvezdan Nikolić, koji je jednu sezonu odigrao i u kragujevačkoj Šumadiji 1903 , a u prolećnom delu odlučio da pomogne Drenovčanima i povećao prednost na dva gola.

Ekipa Budučnosti u 62. minutu uspela je preko Stakovića da smanji rezultat na 2:1. Međutim, svojim drugim pogotkom na utakmici najbolji strelac i kapitena Drenovčana Slović ponovo je povećao vođstvo svoje ekipe na dva gola prednosti. Minut pre kraja jučerašnjeg susreta u Resniku nespretnom intervencijom beka Borca Jankovića i autogolom postavlen je konačan rezultat od 3:2 za goste iz Drenovca, kojima je, ipak, pripala pobeda.

BUDUĆNOST – BORAC (D) 3:2 (0:1)

Igralište: FK Budućnost u Resniku.
Gledalaca: 50.
Sudija: Aleksandra Tomić.
Pomoćnici: Ivan Petrović i Marija Petrović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Staković u 62. i Janković (autogol) u 89. za Budućnost, a Slović u 34. i 78. i Nikolić u 47. minutu za Borac.
Žuti kartoni: Arsić, Radojević (Borac).

BUDUĆNOST: Dedić, Staković, Janićijević, Stevanović, Dragutinović, Jovanović, D. Stefanović, Erić, Ristić, G. Stefanović, Đušić.

BORAC: Panić (Radojević), Nikolić, Mirko Janković, Kesić, Jurišević, Čpajak, Marković, Marko Janković, Slović, Karanović (Arsić), Vranić.

IGRAĆ UTAKMICE: Mileta Slović (Borac)

U ostalim susretima 29. kola Prve gradske lige Kragujevca postignuti su sledeći rezultati: Jedinstvo – Pobeda Beloševac 2:2, Jadran – Sloboda 1:0, Partizan (C) – Maršić 2:0, Sušica – Ćava 3:2, Šumadinac KG – Mladost (P) 5:5, Srbija – Vinogradi DB 2:1, Vodojaža – Sloboda (G) 1:3, a slobodna je bila Kolonija.

U vođstvu je Sušica sa 61, a druga Sloboda sa 50 bodova. Budućnost je na devetom mestu sa 37, a Borac 13. sa pet bodova manje.

U narednom kolu Borac će u Drenovcu ugostiti Jedinstvo iz Petrovca, a u ostalim susretima sastaju se: Pobeda Beloševac – Vodojaža, Sloga (D) – Srbija, Vinogradi DB – Šumadinac KG, Mladost (P) – Sušica, Ćava – Partizan (C), Kolonija – Jadran, Sloboda (G) – Budućnost (R), a slobodan je Maršić.

U 21. kolu Druge gradske lige Hajduk iz Jovanovca  je osvojio bod u gostima u duelu sa vodećom Šumadijom 1934 iz Drače, a pet pobeda zabeležili su domaćini. Zastava je na Bubnju savladala Krmenac iz Rogojevca sa 2:1, a u ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Divostin – 21. oktobar 4:0, Kutlovo – Bagremar 1:0, Žeželj – Botunje 4:2, Seljak (C) – Košutnjak 4:0, a slobodan je bio Azbest.

I pored remija Šumadija 1934 je i dalje u vođstvu sa 52 boda i šest više od Kutlova. U narednom kolu lider na tabeli je gost otpisanog Botunja, koje je na poslednjem mestu sa samo šest bodova. U ostalim susretima sastaju se: 21. oktobar – Zastava, Kremenac – Kutlovo, Bagremar – Azbest, Hajduk – Seljak (C), Košutnjak – Divostin, a slobodna je ekipa Žeželja.