Druga pobeda kadeta Radničkog u prvenstvu

kadeti-radnickog

Kadeti Radničkog savladali su na domaćem terenu Zemun sa 3:0 (3:0), u 9. kolu Kadetske lige Srbije. Svi golovi postignuti su u prvom delu igre, kada su izabranici trenera Dušana Đorđevića sa tri postignuta gola praktično rešili pitanje pobednika meča.

Gosti su imali blagu inicijativu na početku utakmice, ali je domaćin prvi došao do gola. Igrao se 19. minut kada su Kragujevčani poveli preko Đurovića, nakon dobre akcije Ognjena Ilića.

U 31. minutu Marković je povisio prednost domaćina, nakon kornera koji je izveo Đurović. Pet minuta kasnije, nakon nesporazuma odbrane gostiju, Goljević je došao do lopte u protivničkom šesnaestercu, ali je ubrzo oboren, pa je sudija Đoković pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je kapiten domaćih Veslinović.

Domaći su u nastavku utakmice mogli da dođu do ubedljivije pobede, da su svoje šanse iskoristili Perović i Marković, ali je na kraju ostalo 3:0 za kadete Radničkog, koji su tako, nakon prošlonedeljne katastrofe u Jagodini, znatno popravili utisak.

Radnički 1923 – Zemun 3:0 (3:0)

Pomoćni teren stadiona “Čika Dača“
Sudija: Marko Đoković (Čačak)
Pomoćnici: Petrović i Burojević (obojica iz Čačka)
Žuti kartoni: Mićanović i Paranos (Zemun)
Strelci: 1:0 Đurović 19, 2:0 Marković 31, 3:0 Veselinović iz jedanaesterca u 36. minutu.

RADNIČKI 1923: Ristović, Todorović (Jašović), Slavković, Perović (Tatović), N. Ilić, Marković, Aleksijević (Furtula), Goljević (Milutinović), O. Ilić (Cvijović), Veselinović (Mihajlović), Đurović. Trener: Dušan Đorđević.

ZEMUN: Mićanović, Ivetić, Jovanović, Marjanović, Tomac, Šobot, Paranos, Radovanović (Đuran), Galečić, Novaković (Gavrilović), Golubović (Sladojević). Trener: Dragan Perišić.

Igrač utakmice: Filip Đurović (Radnički 1923).

Ovo je bio tek drugi trijumf “Đavolčića“ u prvenstvu, koji sada imaju osam bodova i nalaze se na 11. poziciji na tabeli. Narednog vikenda, u 10. kolu Kadetske lige Srbije, Radnički 1923 gostuje Spartaku u Subotici.

Izvor: Đurađ Marinković