Druga pobeda Radničkog u Antaliji

U trećem kontrolnom meču na pripremama u Antaliji fudbaleri Radničkog zabeležili su drugu pobedu. Savladana je vrlo dobra ekipa Vila Gori iz Gruzije sa 1:0 (0:0).

U prvih 45 minuta utakmice gruzijski prvoligaš je više napadao ali bez pravih prilika. Mahom su to bili udarci sa distance, što je bio lak plen za našeg golmana Kneževića. U nastavku Radnički je zaigrao nešto konkretnije. Prvo je Milovanović imao dobru priliku, ali je pucao pored gola. Nedugo zatim, Đuričković je šutirao glavom, ali je takođe bio neprecizan.

Jedini gol na utakmici delo je Duleta Petronijevića, koji je sredinom drugog dela utakmice odlično iskoristio pas Dragana Milovanovića, izašao pred gruzijskog golmana i majstorski ga savladao.

Da Gruzijci nisu ni malo naivna ekipa pokazuje i podatak da su ove sezone bili na korak od grupne faze takmičenja u Ligi Evrope. Eliminisali su danski Arhus i kiparski Anortozis, a na poslednjoj prepreci zaustavio ih je portugalski Maritimo. Inače, ove godine brane trofej u Kupu Gruzije.

Prvih 11 igrača Radničkog, koji su danas istrčali na teren u Beleku bili su: Knežević, Pavlović, Rosić, Otašević, Marić, I. Petrović, Petronijević, Beljić, Milošković, Mirić, Milovanović. U drugom poluvremenu šef struke Dejan Đurđević priliku je ukazao Đuričkoviću i Nedoviću.

Naredni meč na pripremama u Antaliji kragujevački superligaš igra u sredu, 13. februara, a protivnik će biti kineski Hangcou Grintaun.