Drugi poraz pionirki Radničkog na finalnom turniru državnog prvenstva

Pionirke RadničkiNovi poraz zabeležile su pionirke Radničkog na finalnom turniru državnog prvenstva. Niški Student je večeras bio bolji od izabranica trenera Darka Brajkovića u 2. kolu B grupe sa 73:66 (20:13, 19:16, 12:20, 22:17).

Prve dve četvrtine protekle su u dominaciji Nišlijki, koje su na poluvreme otišle sa dvocifrenom prednošću – 39:29. Kragujevčanke su se u potpunosti vratile u trećem periodu, pa su u završnih deset minuta ušle sa samo dva poena zaostatka (49:51).

Ipak, košarkašice Studenta su u finišu susreta uspele da naprave prevagu u svoju korist i dođu do svoje prve pobede na turniru, a ujedno i šanse da se nađu u borbi za bronzanu medalju.

Što se tiče izabranica Darka Brajkovića, za njih je ovaj turnir praktično završen i preostaje im samo prilika za častan oproštaj u sutrašnjem duelu sa ekipom Čelareva, koji počinje u 19 časova.

Bez obzira na večerašnji poraz, trener Brajković je zadovoljan izdanjem svog tima.

„Bila je ovo jedna odlična utakmica, u kojoj ipak nismo izašli na kraju kao pobednici, ali smo pokazali da možemo da igramo na visokom nivou. Celu utakmicu bili smo u egalu sa svojim protivnikom, tako da ne bi bilo nezasluženo i da smo mi večeras dobili. Ove devojčice zaslužuju sve čestitke.“ – istakao je trener Radničkog.

13023594_10207216555147323_607752175_nPionirke Radničkog u Nišu

Posle dva odigrana kola u B grupi, Čelarevo ima maksimalan učinak nakon večerašnje pobede nad ekipom Radivoja Koraća. Upravo će ekipa Koraća u sutrašnjem međusobnom duelu sa niškim Studentom odlučiti o tome koja će od ove dve ekipe u borbu za bronzanu medalju. Radnički je poslednji u grupi bez zabeleženog trijumfa.