Dubočica bolja od Radničkog 1964 u derbiju

Kategorija: Rukomet

Derbi meč 15. kola Super B lige Srbije, grupa „Istok-Zapad“, između domaće Dubočice 54 i Radničkog 1964 okončan je pobedom leskovačkog tima rezultatom 30:28 (12:12). Leskovčani su ovim trijumfom preuzeli prvo mesto na tabeli od Kragujevčana i stekli prednost u borbi za plasman u Super ligu Srbije.

Kao što se i očekivalo, derbi između dve najbolje ekipe u grupi „Istok-Zapad“ obeležile su česte rezultatske amplitude, a na kraju su nijanse odlučile o konačnom pobedniku.

Dubočica je krenula silovito i povela sa 5:2, ali je Radnički imao spreman odgovor u vidu serije od 4:0 za preokret i vođstvo od 6:5 u 13. minutu.

Domaćin je ipak ubrzo ponovo vratio vođstvo na svoju stranu, međutim nije uspevao da se ozbiljnije rezultatski odlepi. Kragujevčane je u tim momentima „vukao“ sjajni Nemanja Vuković, za koga odbrana Dubičice nije imala odgovarajuće rešenje.

Nakon rezultatkih turbulencija, na odmor se otišlo sa egalom (12:12), a sam početak drugog dela igre nije doneo ništa novo. Ponovo se igralo u serijama, domaćin je u dva navrata imao prednost od dva gola, koju su Kragujevčani bez većih problema „topili“.

Prelomni trenuci meča vezani su za period od 47. do 52. minuta. Kragujevčanima je tada popustila koncentracija, razbranio se i golman Dubočice Pešić, što je sve rezultovalo serijom od 5:0 u korist domaćina za 26:22.

Ispostavilo se je to bila nedostižna prednost za izabranike Aleksandra Radosavljevića, koji su dva minuta pre kraja uspeli da priđu na samo gol zaostatka (28:27), ali je Matović sa dva uzastopna pogotka u poslednjem minutu utakmice odagnao sve dileme oko pobednika derbija.

Upravo je Nikola Matović sa 11 pogodaka bio najefikasniji u pobedničkom timu, dok je na drugoj strani prednjačio Nemanja Vuković sa 13 golova.

DUBOČICA 54 – RADNIČKI 1964 30:28 (12:12)

LESKOVAC
Hala:
“Dubočica”.
Gledalaca: 2700
Sudije: Milenko Alimpić, Zdravko Crnjanski (obojica iz Bačke Palanke)
Sedmerci: Dubočica 5 (5), Radnički 5 (4)
Isključenja: Dubočica 12 min, Radnički 8 min

DUBOČICA 54: Pešić (6 odbrana, sedmerac), Cvetković 1, Pavlović 3, Simić, Stanković 3, Nikolić 2, Marinković, Jocić, Atanasković 5, Filipović 1, Adamović 2, Matović 11, Gašić (2 odbrane), Radivojević, Mitrović 2, Radisavljević.

RADNIČKI 1964: Blagojević, V. Stevanović 2, Ristić, Mutavdžić, Lekić (2 odbrane), Dobrosavljević 4, Petrović (9 odbrana), Vuković 13, Knežević, M. Stevanović, Stanojev 4, Bogdanović 2, Đerić, Tomić 3, Janićijević, Mrvović.

Igrač utakmice: Nikola Matović (Dubočica 54)

U okviru narednog, 16. kola rukometaši Radničkog 1964 ugostiće ekipu Kuršumlije.