Duplo slavlje crno-belih protiv Kragujevčana

Kategorija: Fudbal,Mlađe kategorije

Sa prethodnog duela omladinaca Radničkog 1923 i Partizana (Foto: N. Kotlajić)

Ovog vikenda odigrano je 17. kolo Omladinske i Kadetske lige Srbije, poslednje u jesenjoj polusezoni. Omladinci Radničkog 1923 gostovali su beogradskom Partizanu i poraženi su sa 1:4 (1:2), baš kao i kadeti Apolona 4, koji su protiv vršnjaka u crno-belim dresovima izgubili sa 0:3 (0:1).

Za razliku od pređašnjeg duela na startu sezone u Kragujevcu, „đavolčići“ su na gostovanju u Beogradu minulog vikenda poraženi prilično ubedljivim rezultatom. Partizan je poveo golom Đerleka u 3. minutu, da bi prednost crno-belih duplirao Nikolić u 22. minutu susreta.

Do odlaska na odmor Matović je nakon kornera u 30. minutu smanjio na 2:1, da bi u Nikolić u 56. minutu svojim drugim golom na utakmici ponovo obezbedio domaćinu lagodniju rezultatsku prednost. Tačku na ovaj susret stavio je rezervista Ilić u 73. minutu.

U finišu utakmice Ristović je odbranio jedanaesterac Markoviću i time sprečio još ubedljiviji poraz svog tima.

PARTIZAN – RADNIČKI 1923  4:1 (2:1)

Gledalaca: 100
Sudija: Gospavić
Strelci: Đerlek u 3, Nikolić u 22. i 56. i Ilić u 73. minutu za Partizan, a Matović u 30. minutu za Radnički 1923
Žuti karton: Unković (Radnički 1923)

PARTIZAN: Đokić, Vujić (Vlalukin), Šehović, Pantazis (Božić), Marković, Zekaj, Milosavljević, Đerlek, Nikolić (Antonijević), Kokir (Ilić), Bojić (Janković).

RADNIČKI 1923: Ristović (Bošković), Pavlović, Milikić (Andrejević), Unković, Gavrović, Tatović (Marković), Šurlan, Cvetković, Obradović (Vojinović), Rejman (Petrović), Matović.

Omladinci Radničkog 1923 su jesenji deo sezone u Omladinskoj ligi Srbije okončali na 13. mestu sa 15 osvojenih bodova. U prvom prolećnom kolu, 10. marta „đavolčići“ će ugostiti Radnički iz Pirota.

CRNO-BELI BOLJI I OD APOLONACA

I kadeti Apolona 4 pretrpeli su poraz na gostovanju vršnjacima iz Partizana. Crno-beli su slavili golovima Stanojlovića u 27. i 48. minutu, odnosno Štulića u 81. minutu susreta.

Apolonci su jesenju polusezonu u Kadetskoj ligi Srbije okončali na odličnoj osmoj poziciji sa 25 bodova. Prvenstvo se nastavlja početkom marta, kada će Kragujevčani dočekati Novi Pazar.