Đurđević i Grujičić ukrasili sezonu Šumadije 1903 (FOTO)

Fudbaleri Sumadije 1903, za 13.06.2016
Fudbaleri Šumadije 1903 uspešno su završili tešku sezonu u srpskoligaškom društvu

U poslednjem, 30. kolu Srpske lige „Zapad“, fudbaleri Šumadije 1903 zabeležili su najubedljiviju pobedu u ovoj sezoni i to na gostovanju u Kučevu, gde su sa 6:0 (3:0) deklasirali domaći Zvižd, zahvaljujući  raspoloženim napadačima Đurđeviću i Grujičiću, koji su postigli čak pet od ukupno šest golova kragujevačkog tima. Srpskoligaš sa Bubnja je ovu tešku sezonu završio na visokom petom mestu sa 43 osvojena boda, iako se do pretposlednjeg kola borio za opstanak u ligi.

Navijači Šumadije 1903 konačno mogu da odahnu. Ekipa sa Bubnja je ubedljivom pobedom u Kučevu potvrdila da joj je mesto u Srpskoj ligi „Zapad“, iako je imala velike padove u toku sezone, pa se u jednom trenutku grčevito borila za opstanak.

Posle remija na Bubnju sa Slogom iz Požege (0:0), najstariji srpski klub bio je ozbiljno zabrinut kada je u pitanju očuvanje srpskoligaškog statusa, budući da je u tom trenutku Šumadija imala jednak broj bodova kao i sada već bivši zonaši Mokra gora i Šumadija iz Aranđelovca, odnosno samo bod više od Jedinstva sa Uba. Prekretnica je napravljena posle pobede (3:2) u duelu sa Karađorđem u Topoli. Usledila su još dva vezana trijumfa na Bubnju protiv Mihajlovca (3:2) i Poleta iz Ljubića (3:1). Kruna svega došla je u poslednjem kolu na gostovanju u Kučevu, gde su fudbaleri Šumadije 1903 odigrali rasterećeno, ali i prilično efikasno.

Pobeda u duelu sa „fenjerašem“ Zviždom se očekivala, ali ne tako ubedljiva. Međutim, u ekipi trenera Igora Tufegdžića sve je funkcionisalo besprekorno.

djurdjevic-grujicicNenad Đurđević i Gradimir Grujičić postigli su pet golova i najzaslužniji su za uspeh Šumadije 1903

Seriju pogodaka otvorio je najbolji strelac Šumadije Nenad Đurđević, koji je već u četvrtom minutu doveo svoj tim u vođstvo. Samo tri minuta kasnije bilo je 2:0 za kragujevačkog srpskoligaša. Odličnim udarcem sa desetak metara mrežu domaćeg golmana Živkovića zatresao je Gradimir Grujičić.

U 37. minutu Đurđević se i drugi put upisao u listu strelaca, posle asistencije Grujičića i povećao prednost na 3:0, a sebi obezbedio prvo mesto na listi strelaca Srpske lige „Zapad“ šesnaestim pogotkom u sezoni. Tako je Šumadija 1903 na odmor otišla sa visokom prednošću i mogla da drugi deo utakmice mirnije privede kraju.

Međutim, malobrojni gledaoci na stadionu pored Peka u nastavku su videli još tri gola u mreži domaćina. U 52. minutu, trećim pogotkom na utakmici, Đurđević je povećao prednost na 4:0 i učvrstio prvo mesto na listi strelaca sa 17 pogodaka.

Najlepši gol na utakmici postigao je mladi Aleksandar Todorović, popularnim „makazicama“ u 71. minutu. Konačan rezultat susreta u Kučevu postavio je  Grujičić i četiri minuta pre kraja utakmice „overio“ najubedljiviju pobedu Kragujevčana u ovoj sezoni.

Ovom pobedom smo potvrdili mesto u Srpskoj ligi, kako smo i planirali u zimskom prelaznom roku kada sam došao u Šumadiju. Cilj je bio da obezbedimo opstanak  sa pojačanjima koje smo doveli. Mogu da kažem da sam zahvalan klubu i igračima za ovo što smo ostvarili, iako smo celu prolećnu polusezonu odigrali „u grču“, boreći se za očuvanje statusa srpskoligaša. Najvažnije je da smo ostali u ligi, iako nije bilo lako. Odradili smo dobar deo posla u finišu prvenstva i zahvalan sam klubu na podršci i obezbeđenim pojačanjima. Šumadiji želim sve najbolje u narednoj sezoni, ali sa upravom još nisam ništa razgovarao o nastavku saradnje, iako uvek stojim na raspolaganju – rekao je za KG Sport info Igor Tufegdžić, trener Šumadije 1903, po završetku ove uspešne sezone.

ZVIŽD – ŠUMADIJA 1903 0:6 (0:3)

KUČEVO
Stadion: Pored Peka.
Gledalaca: 50.
Sudija: Miroslav Matić (Loznica).
Pomoćnici: Biljana Trifunović (Valjevo), Zorica Žujović (Ljig).
Strelci: Đurđević u 4, 38. i 52, Grujičić u 7. i 86. i Todorović u 71. minutu.
Žuti kartoni: Ivljanin, Živković (Zvižd), Drašković (Šumadija 1903).

ZVIŽD: Živković, Budimirović, Cvetanović, Gardić, Andrić, Živadinović, Manojlović, Ivljanin, Ž. Ilić, D. Ilić, Branković.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Janićijević, Drašković (Ljubisavljević), Ljujić, Dobrić, Grujičić, Đurđević (Todorović), Nikolić, Jovanović, Knežević.

IGRAČ UTAKMICE: Nenad Đurđević (Šumadija 1903)

U ostalim susretima poslednjeg, 30. kola Srpske lige „Zapad“, postignuti su sledeći rezultati: Železničar – Sloga (P) 0:1, Budućnost Krušik – Karađorđe 3:1, Polet – Mokra gora 1:2, FAP – Jedinstvo (Ub) 2:1, Smederevo – Mačva 1:0, Šumadija (A) – Jedinstvo Putevi 1:1, Sloga (K) – Mihajlovac 0:3.

Posle ove pobede Šumadija 1903 je sa 43 boda skočila sa sedmog na peto mesto, što je najveći uspeh ovog kluba.

Mačva je osvojila titulu prvaka sa 62 boda i seli se u viši rang Prvu ligu Srbije. Iz lige su ispali Zvižd, Sloga (K), Šumadija (A), Jedinstvo (Ub) i Mokra gora iz Zubinog Potoka na Kosovu.

U narednoj sezoni Kragujevac će imati dva predstavnika u Srpskoj ligi „Zapad“. Pored Šumadije 1903, iz Prve lige Srbije dolazi Radnički 1923.