Dva Andrićeva gola nedovoljna za bod u Valjevu

Kategorija: Fudbal

Žestok otpor pružili su fudbaleri Šumadije 1903 na gostovanju ekipi Budućnosti Krušik u Valjevu, u okviru 23. kola Srpske lige „Zapad“. Iako su posle prvih 45 minuta gubili sa 0:2, Šumadinci su u nastavku uspeli da stignu do izjednačenja, ali su domaći u finišu postigli još dva gola i trijumfovali rezultatom 4:2 (2:0).

Izuzetno zanimljiva utakmica viđena je u Valjevu, uz šest golova i još nekolicinu prilika koje su ostale neiskorišćene. Kragujevčani imaju razloga da žale, pošto su bili nadomak osvajanja važnog boda, koji bi im mnogo značio u teškoj borbi za opstanak.

Domaćin je bolje ušao u ovaj meč i poveo već u 9. minutu, kada je Rašević bio najspretniji u petercu Kragujevčana, mada ostaje sumnja da li je tom golu prethodio faul nad golmanom Šumadije Pešićem.

Na 2:0 povisio je Stanojević u 24. minutu posle sjajno izvedene kontre fudbalera Budućnosti i asistencije Blagojevića.

Ipak, Šumadinci se i pored dva gola zaostatka nisu predavali, a čini se da su u završnici prvog dela igre oštećeni i za nedosuđeni jedanaesterac. Sa druge strane, i domaćin je imao par odličnih prilika da uveća prednost, ali je Pešić bio na visini zadatka.

A onda je na scenu stupio Bojan Andrić. Nekadašnji štoper kragujevačkog Radničkog 1923 je najpre nakon kornera u 76. minutu smanjio na 2:1, da bi četiri minuta kasnije posle prekida i ubačene lopte sa leve strane uspeo da svom timu donese željeno izjednačenje.

Međutim, radost Šumadinaca trajala je samo do 84. minuta, kada je nakon centaršuta Blagojevića, Stanojević glavom prosledio loptu na drugu stativu ka Nikoliću, koji bez većih problema pogađa praznu mrežu za novo vođstvo Valjevaca. U sudijskoj nadoknadi vremena Popović je iskoristio grešku Andrića da potvrdi pobedu svog tima.

BUDUĆNOST KRUŠIK – ŠUMADIJA 1903  4:2 (2:0)

VALJEVO
Stadion: „Krušik“
Gledalaca: 400.
Sudija: Miloš Petrović (Smederevska Palanka).
Žuti kartoni: Vuković, Milinković (Budućnost Krušik), Vranić, Vidić, Aleksić (Šumadija).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Savić, Soldatović, Vuković, Milinković, Gentić, Nikolić, Stanojević, Janković (od 74. Stevanović), Isidorović (od 58. Đorđević), Rašević (od 90. Popović), Blagojević.

ŠUMADIJA 1903: Pešić, Todorović, Baroš, Andrić, Vranić, Milosavljević, Knežević, Đorđević, Pavlović (od 16. Ćuković), Vidić, Aleksić (od 46. Živković).

Srpskoligaš sa Bubnja posle ovog poraza zauzima pretposlednju poziciju na tabeli sa 18 osvojenih bodova. U narednom kolu Šumadija 1903 će ugostiti Slogu iz Požege.