Dva različita poluvremena košarkaša Radničkog

Kategorija: Košarka

Osmi put u sezoni košarkaši Radničkog progutali su gorku pilulu poraza, ovaj put na gostovanju ekipi Metalca u Valjevu, u okviru 8. kola Košarkaške lige Srbije. Kragujevčani su odlično odigrali prvo poluvreme, koje su završili sa minimalnim vođstvom, ali im je kao po običaju ponestalo snage u poslednje dve četvrtine, što je Metalac iskoristio da na kraju dođe do trijumfa – 91:77 (19:27, 24:18, 26:17, 22:15).

Metalac je bolje otvorio meč i predvođen iskusnim Bojanom Krstovićem poveo sa 15:8, ali je onda usledio preokret Kragujevčana u režiji Lalovića, Beadera i Kljajevića, pa je početkom druge deonice Radnički stigao do dvocifrene zalihe (29:19). Domaći su jako brzo uspeli da smanje rezultatski zaostatak, ali se na veliki odmor ipak otišlo sa minimalnom prednošću Šumadinaca – 45:43.

U trećoj četvrtini Valjevci su uspeli da uspostave kontrolu u reketu i koristeći olako izgubljene lopte Kragujevčana u napadu došli do sedam poena viška pred ulazak u poslednji desetominutni period (69:62). Izabranici trenera Kusmuka smogli su snage za još jedan juriš i serijom od sedam vezanih poena prišli na 73:72 u 32. minutu susreta, ali je premor glavnih igrača učinio svoje, pa su domaći ubrzo konačno slomili otpor žilavih Šumadinaca.

Najbolji akter susreta bio je centar Metalca Kaplanović, koji je uz 22 poena zabeležio i 10 skokova, Krstović je ubacio 18, Vasić 14, Đukanović 13, a Stamenić 11 poena. Na drugoj strani Kljajević je utakmicu završio sa 20 ubačenih poena, Beader je postigao 14, uz šut za tri poena 4/4, a dvocifreni su bili još i Milosavljević sa 13, odnosno Lalović sa 11 poena.

Novi ispit izabranike trenera Bojana Kusmuka očekuje već sutra od 19 časova i 30 minuta, kada će u hali „Jezero“ gostovati subotički Spartak. Na susretu sa „golubovima“ očekuje se i debi pristiglog pojačanja iz SAD Orlanda Kolmana.