Dva zlata vredna boda odbojkaša Radničkog u Kraljevu

ok-radnicki-odbojka

Veliku pobedu zabeležili su večeras odbojkaši Radničkog u Kraljevu protiv domaće Ribnice. „Đavoli“ su u utakmici pretposlednjeg, 17. kola, slavili sa 3:2 (19:25, 25:21, 28:30, 25:17, 17:15) i na taj način došli do dva vredna boda u borbi za opstanak.

Bio je to izuzetno dramatičan meč u kraljevačkoj Hali sportova. Domaćin je bolje startovao i dobio prvi set posle 23 minuta igre sa 25:19.

U drugom setu isti scenario, samo su uloge bile obrnute. Kragujevčani su u finišu stigli do 21:16, što se pokazalo nedostižnim za Kraljevčane.

Treći set je, uz taj-brek, doneo najviše uzbuđenja. Domaći odbojkaši su diktirali tempo, imali vođstvo od 16:10, ali je Radnički uspeo da se vrati u igru. Na kraju su odbojkaši Ribnice imali više živaca i dobili ovu deonicu na razliku.

Očekivalo se da će izgubljeni treći set destimulisati Kragujevčane, ali su oni, naprotiv, pokazali izuzetnu psihičku snagu i stabilnost, pa su četvrti set dobili sa ubedljivih 25:17 i izborili taj-brek.

I peti set je Ribinica bolje otvorila, vodila sa 10:8, pa 12:11, ali je tu domaći tim stao. Radnički je preokrenuo rezultat, a onda iskoristio drugu meč loptu i došao do zlata vrednih bodova.

Najzaslužniji za ovaj trijumf Radničkog bio je fenomenalni Premović, koji je sa 33 poena bio ubedljivo najbolji igrač meča. Priključili su mu se Perović i Vulović sa 16, te Dačović sa 12 poena. U ekipi Ribnice Radović je zabeležio 22, Ćosić 16, a Milovanović 13 poena.

Kragujevčani su ovom pobedom došli do 17 bodova i dve pobede više u odnosu na Mladi radnik, ali još uvek nisu teoretski obezbedili opstanak. Dosta toga znaće se sutra nakon duela Đerdap-Mladi radnik i Inđija-Partizan.

U poslednjem kolu ligaškog dela takmičenja, narednog vikenda odbojkaši Radničkog dočekuju Crvenu zvezdu.

Ribnica – Radnički 2:3 (25:19, 21:25, 30:28, 17:25, 15:17)