Ekonomac brani trofej pobednika Kupa Srbije

U finalu ovogodišnjeg Kupa Srbije u futsalu, večeras od 19 časova u Obrenovcu sastaće se branilac trofeja kragujevački Ekonomac i prošlogodišnji finalista Novi Pazar.

Drugu godinu zaredom ove dve ekipe odlučivaće o pobedniku Kupa Srbije. Prošle godine kragujevački „studenti“ bili su uspešniji i slavili sa 3:0, a i favoriti su i u večerašnjem finalu.

Naime, tim Predraga Rajića okončao je nedavno ligaški deo takmičenja u Prvoj futsal ligi Srbije sa svim pobedama i tako postavio svojevrsni rekord, koji teško da će neka ekipa sa ovih prostora uspeti da nadmaši u skorije vreme. Takođe, u oba ovosezonska prvenstvena meča Kragujevčani su slavili protiv Pazaraca (7:2 i 3:1), što sve ide u prilog tezi da je Ekonomac daleko kvalitetnija ekipa od Novog Pazara.

Pazarci su ligaški deo takmičenja završili na trećoj poziciji, pa će za razliku od Ekonomca i Nove Pazove, koji su obezbedili direktan plasman u polufinale, morati da se sa niškom Kalčom bore za prolazak među četiri najbolje ekipe u ligi.

Na putu do finala Kupa Srbije Novi Pazar je eliminisao sokobanjski Ozren, Jastrebac iz Blaca i Smederevo, dok je Ekonomac bio bolji od SAS-a, niške Kalče i Nove Pazove.

Finale Kupa Srbije između Ekonomca i Novog Pazara igra se večeras od 19 časova u Sportskom centru Obrenovac sa početkom u 19 časova.