Ekonomac i dalje na maksimumu

Kragujevački Ekonomac ostvario je i šesnaestu uzastopnu pobedu u Prvoj futsal ligi Srbije ove sezone. Kragujevački sastav je u derbi utakmici 16. kola, na svom parketu bio bolji od beogradskog FON-a, rezultatom 3:1 (1:0).

Domaći tim je do vođstva došao u 11. minutu nakon lepe akcije u tri poteza, koju je završio Srđan Ivanković. Isti igrač bio je asistent Stojčevskom kod drugog pogotka Ekonomca u 24. minutu.

U 32. minutu gosti su smanjili na 2:1, pošto je Pešić sa svoje polovine terena pogodio nebranjenu mrežu domaćina. Sve dileme oko pobednika susreta u „Jezeru“ otklonio je Brazilac Igor pogotkom u 38. minutu.

EKONOMAC – FON 3:1 (1:0)

Dvorana: „Jezero“.
Gledalaca: 400.
Sudije: Đorđe Petrović (Čačak), Aleksandar Jakšić i Dušan Arsović (iz Gornjeg Milanovca).
Strelci: 1:0 Ivanković u 11, 2:0 Stojčevski u 24, 2:1 Pešić u 32, 3:1 Igor u 38. minutu.
Žuti karton: Rnić (Ekonomac).
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 5 (3+2) , FON 5 (2+3).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ , PERIĆ, IGOR, VITOR UGO, TALES, Antonić, Matijević, Rnić, Stojčevski, Milosavljević, Sorokin, Ivanković, Rakićević. Trener: Predrag Rajić.

FON: JOSIMOVIĆ, PETRAŠEVIĆ, PETROV, PEŠIĆ, STANKOVIĆ, Cvetković, Kalanović, Aleksić, Erac, Pavlović, Ramović. Trener: Borko Surudžić.

Šest kola pre kraja ligaškog dela takmičenja, Ekonomac čvrsto drži prvo mesto na tabeli sa maksimalnih 48 bodova, dvanaest više u odnosu na drugoplasiranu Novu Pazovu.

Ekipa Predraga Rajića će i u 17. kolu biti domaćin, ovoga puta ekipi Jastrepca iz Blaca. Ova utakmica igra se u petak, 15. marta od 19 časova u hali „Jezero“.