Ekonomac lako do polufinala Kupa Srbije

Bez većih problema kragujevački Ekonomac obezbedio je plasman u polufinale Kupa Srbije, nakon što je večeras u hali „Jezero“ deklasirao ekipu Srpske iz Beograda u četvrtfinalnom susretu sa 5:0 (4:0).

Od samog starta su puleni Predraga Rajića krenuli u visokom ritmu, koji gosti iz Beograda nisu uspevali da isprate. Ređale su se šanse pred golom Srpske kao na traci, a pitanje pobednika rešeno je već u prvih dvadeset minuta utakmice.

„Studenti“ su poveli u 4. minutu pogotkom mladog Lazara Milosavljevića, da bi Igor tri minuta udvostručio prednost domaćeg tima. U 16. minutu u listu strelaca upisao se i Vitor Ugo, posle lepe akcije u kojoj su učestvovali Perić i Igor, a samo dva minuta kasnije raspoloženi Igor se svojim drugim golom večeras postarao da Ekonomac na odmor ode sa zalihom od četiri gola.

Nastavio je Ekonomac sa atacima i u drugih dvadeset minuta, ali je samo jedan od njih uspeo da urodi plodom, i to u 39. minutu, kada je Nikola Matijević postavio konačnih 5:0.

EKONOMAC – SRPSKA 5:0 (4:0)

KRAGUJEVAC.
Sportska hala: „Jezero“.
Gledalaca: 200.
Sudije: Minić (Knjaževac) i Stanković (Niš).
Strelci: 1:0 Milosavljević u 4, 2:0 Igor u 7, 3:0 Vitor Ugo u 16, 4:0 Igor u 18, 5:0 Matijević u 39. minutu.
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 7 (4-3) , Srpska 4 (3-1).

EKONOMAC: ANTONIĆ, PERIĆ, IGOR, VITOR UGO, TALES, Matijević, Rnić, Stojčevski, Milosavljević, Sorokin, Ivanković, Rakićević, Momčilović. Trener: Predrag Rajić.

SRPSKA: TOMIĆ, D. POPOVIĆ, BODONjI, BRKIĆ, SINĐIĆ, Stošić, Borisavljević, B. Popović, Srdanović, Ratković, Stanić, Radmanović. Trener: Miloš Alilović.

Kragujevčani nemaju puno vremena za odmor, budući da ih već za vikend očekuje gostovanje Novoj Pazovi u derbi utakmici 18. kola Prve futsal lige Srbije.