Ekonomac novim trijumfom stavio tačku na berićetnu jesen

I u poslednjoj prvenstvenoj utakmici u 2018. godini, kragujevački Ekonomac opravdao je ulogu najbolje ekipe u zemlji. „Studenti“ su u zaostaloj utakmici 10. kola Prve futsal lige Srbije slavili na gostovanju novajliji u ligi, ekipi Srpske, sa ubedljivih 7:1 (3:0), čime su nastavili nisku trijumfa na domaćoj sceni i sačuvali maksimalni učinak nakon jedanaest odigranih kola.

Kragujevčani su do vođstva stigli u 7. minutu. Rnić je iz prekida kratko odigrao do Igora, koji je uz pomoć Srđana Brkića, koga je lopta zakačila na putu ka golu, obezbedio početnu prednost prvaku Srbije.

U 14. minutu bilo je 2:0. Rajčević je uputio loptu pred gol Beograđana, tamo je spretno reagovao Sorokin i upisao svoje ime među strelce. Četiri minuta kasnije Rnić je postigao efektan pogodak za 3:0 i miran odlazak na odmor.

Na novi pogodak čete Predraga Rajića čekalo se sve do 32. minuta, kada je Igor kao na tacni poslužio sunarodnika Vitora Uga i omogućio mu da se upiše u listu strelaca. Samo minut nakon ove asistencije, Igor se po drugi put upisao u listu strelaca za 5:0.

U 36. minutu je i Marko Perić demonstrirao majstorstvo, nakon što je petom prosledio loptu u mrežu ekipe Srpske, da bi tačku na ovu goleadu stavio Matijević u 37. minutu.

Par sekundi kasnije domaćin je uz dosta sreće uspeo da stigne do počasnog pogotka nakon udarca Ratkovića za konačnih 7:1.

SRPSKA – EKONOMAC  1:7 (0:3)

NOVI BEOGRAD
Hala: „Ranko Žeravica
Sudije: Dalibor Stanković, Marko Martinović (Lazarevac),
Strelci: 0:1 Igor u 7, 0:2 Sorokin u 14, 0:3 Rnić u 18, 0:4 Ugo u 32, 0:5 Igor u 33, 0:6, Perić u 36, 0:7 Matijević u 37, 1:7 Ratković u 37. minutu
Nagomilavanje prekršaja: Srpska 6 (4-2), Ekonomac 7 (2-5)

SRPSKA: TOMIĆ, MILOSAVAC, POPOVIĆ, BRKIĆ, MILOŠEVIĆ, Radmanović, Ratković, Srdanović, Jovanović, Šmrkić, Simčević, Nedeljković. Trener: Miloš Alilović.

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, IGOR, RNIĆ, UGO, TALES, Antonić, Perić, Matijević, Sorokin, Rajčević, Rakićević. Trener: Predrag Rajić.

Ekonomac će tako prolećni deo sezone dočekati kao jedina ekipa sa maksimalnim učinkom nakon jedanaest odigranih kola i sa šest bodova „viška“ u odnosu na drugoplasiranu Novu Pazovu.

Takmičenje u Prvoj futsal ligi Srbije nastavlja se 8. februara 2019. godine utakmicama 12. kola. Kragujevčani će na startu prolećne polusezone ugostiti ekipu Vranja.