Ekonomac odbranio trofej u Kupu Srbije

U reprizi prošlogodišnjeg finala Kupa Srbije u futsalu, kragujevački Ekonomac ponovo je bio bolji od ekipe Novog Pazara rezultatom 6:3 (3:2) i tako odbranio trofej osvojen prethodne sezone.

Po četvrti put u svojoj klupskoj istoriji Kragujevčani su se domogli titule u Kupu Srbije. U sjajnom meču, odigranom u SC Obrenovac, izabranici Predraga Rajića još jednom su porazili Novi Pazar, koji im je bio protivnik i u prošlogodišnjem finalu.

„Studenti“ su sjajno započeli susret i golovima Igora u 4. i Matijevića u 7. minutu došli do vođstva od 2:0.

Ovaj „blickrig“ Kragujevčana nije omeo borbene Pazarce, koji su od samog početka krenuli otvoreno, bez respekta prema znatno kvalitetnijim rivalu. Sadović je u 9. minutu iskoristio pad koncentracije igrača Ekonomca i smanjio na 2:1.

Trener Ekonomca Predrag Rajić je odmah reagovao, krenuo sa pet igrača u polju i ovaj rizik mu se isplatio u 16. minutu, kada je Matijević iskoristio fenomenalno proigravanje Brazilca Igora i svom timu vratio prednost od dva gola. Ipak, samo par sekundi kasnije Sadović na proigravanje Mutavdžića smanjuje na 3:2 i tako postavlja konačan rezultat prvog poluvremena.

Tek što je startovalo drugo poluvreme, Igor je sjajnim udarcem poslao loptu u gornji levi ugao golmana Hota za vođstvo Ekonomca od 4:2. Pazarci su opet imali priliku da se rezultatski vrate u igru, ali je Momčilović najpre skinuo zicer Sadoviću, a onda je i Mutavdžić iz izgledne situacije šutirao pored gola.

Sve ovo kaznio je večeras izuzetno raspoloženi Igor svojim trećim pogotkom na utakmici u 26. minutu, pošto je prethodno pogodio prečku.

Ovakav tok događaja uticao je i na povećani stepen nervoze u redovima Pazaraca, koja je kulminirala u 27. minutu kada je nakon manje gužve na terenu isključen prvi čovek Novog Pazara Enis Delić.

U nastavku susreta Igor je nastavio da igra simultanku sa odbranom Pazaraca, koji su pak propustili još jednu sjajnu priliku za gol u 32. minutu, kada je Sadovićev udarac zaustavila stativa. Na drugoj strani ni golman Ekonomca Nemanja Momčilović nije imao sreće da se u finišu utakmice upiše u strelce, pošto je umesto mreže pogodio prečku.

Ono što nije uspelo Momčiloviću, pošlo je za nogom Marku Pršiću u 38. minutu, kada je pogodio za 6:2, da bi konačan rezultat susreta postavio Stupljanin u 39. minutu.

Ekonomac – Novi Pazar 6:3 (3:2)

Hala Sportsko – kulturnog centra u Obrenovcu.
Gledalaca: 1.000.
Sudije: Jakšić (G.Milanovac) i Radisavčević (Kraljevo) .
Strelci: 1:0 Igor u 4, 2:0 Matijević u 7, 2:1 Sadović u 9, 3:1 Matijević u 16, 3:2 Sadović u 16, 4:2 Igor u 21, 5:2 Igor u 26, 6:2 Pršić u 38, 6:3 Stupljanin u 39.minutu.
Žuti karton: Igor, Rnić (Ekonomac), Stupljanin (Novi Pazar).
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 7 (2-5) Novi Pazar 3 (1-2).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, MATIJEVIĆ, IGOR , RAJČEVIĆ, TALES , Antonić , Ramić , Rnić , Pršić, Sorokin, Borisov, Rakićević . Trener: Predrag Rajić.

NOVI PAZAR: HOT , REDžOVIĆ, PAVLOVIĆ, SADOVIĆ , MUTAVDžIĆ, Mušović, Knežević, Tanasković, Radetinac, Rašljanin, Mujović, Stupljanin, Bihorac. Trener: Veljko Spasojević.

Igrače Ekonomca nakon osvajanja prvog trofeja u sezoni očekuje zasluženi odmor do početka polufinalne serije plej-ofa u Prvoj futsal ligi Srbije između 18. i 20. maja.