Ekonomac odradio svoj deo posla, čeka se Peskara

Šampion Srbije, kragujevački Ekonomac, trijumfom je okončao svoje učešće na turniru Elitne runde UEFA Futsal kupa u Italiji. „Studenti“ su večeras pobedili holandski Knopunt sa 7:3 (4:0) i sada čekaju ishod utakmice između Peskare i Barselone od čega im zavisi plasman na završni turnir.

Sa „pola gasa“ Kragujevčani su odradili večerašnji susret sa šampionom Holandije. Razlika u kvalitetu bila je vidljiva naročito u prvom dvadesetominutnom periodu, koji je srpski šampion okončao sa četiri gola prednosti. U drugom poluvremenu trener Rajić je „promešao karte“, pružio šansu igračima sa manjom minutažom, što su Holanđani iskoristili da postignu tri pogotka.

Zbog kartona na ovoj utakmici u sastavu Ekonomca nije bilo Borisova i Simija, ali i bez njih dvojice „studenti“ su vrlo lako došli do očekivanog trijumfa.

Nakon dva pokušaja Talesa na startu susreta, Igor je „načeo“ mrežu Knopunta u 2. minutu, nakon što je na asistenciju Talesa majstorski prevario golmana Masbomela.

U 4. minutu bilo je već 2:0 za šampiona Srbije. Ponovo je Tales bio asistent, a egzekutor ovoga puta iskusni Kopanja. Četiri minuta kasnije sjajnu solo akciju Lazarević je krunisao pogotkom, da bi tačku na veoma efikasno prvo poluvreme Kragujevčana stavio kapiten Rnić posle efektne kontre u tri poteza. Treba napomenuti da je prednost Ekonomca mogla da bude i ubedljivija da nije bilo raspoloženog Masbomela na golu Knopunta.

Posle male pauze, seriju golova srpskog šampiona nastavio je Ivanković u 31. minutu. Međutim, samo minut kasnije El Ganuti smanjuje na 5:1, a potom je pogodio i Buzit, što je trenera Rajića primoralo da zatraži tajm-aut. Tada je ponovo na scenu stupio Tales, koji je najpre maltene iz mrtvog ugla pogodio za 6:2, da bi u 39. minutu iskoristio nesebičnu asistenciju Nikole Matijevića nakon uspešno presečenog napada Holanđana na sredini terena.

Nažalost, Brazilac je posle jedne nesmotrenosti u završnim sekundama susreta omogućio El Ganutiju da se po drugi put upiše u listu strelaca i tako dodatno ublaži poraz svog tima.

Sada će oči igrača i simpatizera Ekonomca biti uprte u duel između Peskare i Barselone, koji je na programu od 20 časova i 35 minuta. Ukoliko Peskara dobije španskog giganta sa jednim ili dva gola razlike, srpski šampion će zaigrati na Fajnal foru. U suprotnom, Kragujevčanima ostaje za utehu da su svojim igrama na ovom turniru dokazali da spadaju u sam krem evropskog klupskog futsala i da su na pravi način reprezentovali Srbiju na jednom ovako velikom takmičenju.

BARSA SIGURNA PROTIV PESKARE

Nažalost, iznenađenje u susretu između Peskare i Barselone je izostalo. Katalonci su boljom igrom u drugom poluvremenu došli do trijumfa od 3:1 i rezervisali kartu za završni turnir UEFA Futsal kupa.

Pored Barselone, plasman na završnu smotru obezbedili su još lisabonski Sporting i mađarski Đer, dok će poslednji putnik na završni turnir biti poznat danas nakon susreta između Intera i Kairata, dve najbolje plasirane ekipe u D grupi.