Ekonomac osvojio devetu titulu prvaka Srbije u futsalu

JEDNOSTAVNO NAJBOLJI: Igrači Ekonomca zajedno sa članovima uprave i stručnog štaba

Ubedljivom pobedom nad beogradskim FON-om od 11:3 (5:2) u utakmici poslednjeg, 22. kola Prve futsal lige, kragujevački Ekonomac osvojio je titulu prvaka Srbije za ovu sezonu, devetu u klupskoj istoriji.

Ono što je najtrofejniji kragujevački tim ostvario pobedom u derbiju sa Euro Motusom pre par dana, dobilo je potvrdu večerašnjom pobedom u susretu sa beogradskim „studentima“. Veoma motivisana četa Predraga Rajića napunila je mrežu svog rivala do vrha i na kraju proslavila osmu uzastopnu titulu pravaka Srbije, a devetu u istoriji kluba.

Već nakon dva minuta igre domaći tim vodio je sa 2:0 pogocima Matijevića i Ivankovića. U 5. minutu Ramić je povisio vođstvo Ekonomca na 3:0, da bi u 10. minutu stigao odgovor na drugoj strani od strane Kokotovića.

Da domaći na odmor odu mirnije glave, pobrinuli su se Aleksić i dvostruki strelac Ramić za ubedljivih 5:1 nakon prvih dvadeset minuta igre.

Na samom startu drugog poluvremena Pešić je smanjio na 5:2, ali dva minuta kasnije Stojković svojim prvencem na utakmici vraća četiri gola prednosti Kragujevčanima. Ivanković je u 28. minutu svojim drugim golom na meču povisio na 7:2, a četiri minuta kasnije u listu strelaca upisao se i ukrajinski internacionalac u dresu Ekonomca Evgeni Valjenko.

Do kraja susreta još po jednom u listu strelaca upisali su se Matijević na jednoj i Pešić na drugoj strani, odnosno Jovanović i Vitali Borisov, koji je u poslednjem minutu utakmice okončao goleadu u hali „Jezero“.

Po završetku susreta nastalo je slavlje među igračima i navijačima Ekonomca, a iz nepoznatog razloga izostala je ceremonija dodele šampionskog pehara i medalja.

Šampionsko polivanje šampanjcem

Ekonomac – FON 11:3 (5:2)

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 1.000.
Sudije: Petrović i Bogdanović (obojica iz Čačka).
Strelci: 1:0 Matijević u prvom, 2:0 Ivanković u 2, 3:0 Ramić u 5, 3:1 Kokotović u 10, 4:1 Aleksić u 15, 5:1 Ramić u 19, 5:2 Pešić u 20, 6:2 Stojković u 22, 7:2 Ivanković u 28, 8:2 Valjenko u 32, 9:2 Jovanović u 32, 9:3 Pešić u 32, 10:3 Matijević u 35, 11:3 Borisov u 40.minutu.
Žuti karton: R.Manić (FON).
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 3 (2-1) , FON 4 (2-2).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ , MATIJEVIĆ , RNIĆ , STOJKOVIĆ , IVANKOVIĆ , Antonić , Janjić , Ramić , Jovanović , Pršić , Aleksić , Borisov , Ristić , Valjenko . Trener: Predrag Rajić.

FON: FILIPOVIĆ , CVETKOVIĆ , KOKOTOVIĆ , PEŠIĆ , STANKOVIĆ , R.Manić , S.Manić , Spajić , Stanić . Trener: Vladimir Radojičić.

Nakon osvojene titule u prvenstvu, igrači Ekonomca mogu maksimalno da se posvete finalnoj utakmici Kupa Srbije sa Novim Pazarom, koja se igra u utorak, 9. maja od 18 časova i 30 minuta u Požarevcu.