Ekonomac pobedio Konjarnik u prvoj kontrolnoj utakmici

Igrači kragujevačkog Ekonomca odigrali su prvu, a kako stvari trenutno stoje i jedinu prijateljsku utakmicu u okviru zimskih priprema. Srpski šampion bio je gost beogradskog Konjarnika, člana Treće lige Beograd, sa kojim je u dvorani „Šumice“ odigrao prijateljski susret, u kome je slavio rezultatom 4:3.

Beograđani su, vođeni podrškom 700 gledalaca u hali „Šumice“, pružili i više nego dostojan otpor desetostrukom prvaku države. Malo ko je očekivao da će trećeligaš iz Beograda u 16. minutu imati dva gola prednosti.

Međutim, izabranici Predraga Rajića su dodali gas i do kraja poluvremena smanjili zaostatak pogotkom Ivankovića, da bi početkom drugog dela susreta iskusni Ukrajinac Sorokin sa dva svoja gola doneo „studentima“ preokret i vođstvo od 3:2. Nedugo zatim pogodio je i Nikola Rnić, da bi konačan rezultat susreta postavio Vitomir Petrović u 33. minutu.

Napomenimo i to da su pred početak utakmice prigodnim plaketama nagrađeni veterani Konjarnika, kao i Predrag Rajić, trener srpskog šampiona.

Ekonomac polako privodi kraju pripreme za nastavak sezone u Prvoj futsal ligi Srbije, koji je planiran za 8. februar.