Ekonomac posle drame do finala Kupa Srbije

Kragujevački Ekonomac plasirao se u finale Kupa Srbije, nakon što je u sinoćnom polufinalu, posle velike borbe uspeo da eliminiše Novi Pazar u „Pendiku“ – 4:3 (2:1). Kragujevčani će tako 24. aprila u Loznici biti u prilici da brane trofej u susretu sa Novom Pazovom, koja je do finala Kupa Srbije došla nakon pobede nad Jastrepcom iz Blaca.

Ekipa Predraga Rajića je već u prvom minutu došla do prednosti, nakon što je lopta posle šuta Igora pogodila Mutavdžića i odbila se u mrežu.

Primljeni gol malo je razdrmao redove domaćeg tima, koji je u 13. minutu stigao do izjednačenja, upravo golom Mutavdžića, glavnog „krivca“ za vodeći gol Kragujevčana.

Ipak, da „studenti“ na odmor odu sa minimalnom prednošću pobrinuo se Tales pogotkom u 15. minutu.

U 24. minutu ponovo je na scenu stupio Mutavdžić, koji je posle duplog pasa po drugi put na utakmici savladao Nemanju Momčilovića za novo izjednačenje – 2:2.

Izjedančujući pogodak Mutavdžića dodatno je podgrejao atmosferu u „Pendiku“ među simpatizerima domaćeg tima, koji su se ponadali da će njihovi ljubimci pronaći način da dokrajče uzdrmanog šampiona.

Međutim, njihove nade su iskopnile kada je prvo Vitor Ugo u 34. minutu po treći put doneo vođstvo kragujevačkom timu, da bi samo minut kasnije Igor krunisao akciju Ekonomca sa igračem više za kapitalnih 4:2.

Samo minut kasnije Sadović je „iščeprkao“ loptu iz ruku Nemanje Momčilovića i produžio nadu domaćim pristalicama da makar mogu do penala, ali ispostavilo se da je to bio krajnji limit Pazaraca, koji su na kraju morali da pruže ruku svom rivalu.

Ekonomac će tako u borbi za peti naslov pobedika Kupa Srbije ukrstiti koplja sa Novom Pazovom, jedinom ekipom koja je uspela da savlada srpskog šampiona ove sezone. Ovaj duel biće odigran 24. aprila u Loznici.

„Studente“ već za vikend, tačnije u nedelju, 7. aprila, očekuje još jedan okršaj sa Novim Pazarom u „Pendiku“, ovoga puta u okviru 20. kola Prve futsal lige Srbije.

NOVI PAZAR – EKONOMAC 3:4 (1:2)

Novi Pazar
Dvorana: „Pendik“.
Gledalaca: 500.
Sudije: Đorđe Petrović (Čačak), Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac).
Strelci: 0:1 Mutavdžić (autogol) u 1, 1:1 Mutavdžić u 13, 1:2 Tales u 15, 2:2 Mutavdžić u 24, 2:3 Ugo u 34, 2:4 Igor u 35, 3:4 Sadović u 36. minutu.
Žuti karton: Matijević (Ekonomac).
Nagomilavanje prekršaja: Novi Pazar 6 (3+3), Ekonomac 9 (4+5).

NOVI PAZAR: HOT, EL. REDŽOVIĆ, SADOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, ALEKSIĆ, Kostić, Radetinac, Mujović, En. Redžović, Međedović, Jovanović. Trener: Marko Gavrilović

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, PERIĆ, IGOR, UGO, TALES, Antonić, Matijević, Rnić, Stojčevski, Milosavljević, Sorokin, Ivanković, Rakić. Trener: Predrag Rajić.