Ekonomac „pregazio“ Kalču na putu ka polufinalu Kupa Srbije

Kragujevački Ekonomac plasirao se u polufinale Kupa Srbije, nakon što je večeras u hali „Jezero“ deklasirao nišku Kalču u četvrtfinalu ovog takmičenja – 11:1 (6:1). „Studenti“ su već na poluvremenu imali ubedljivu prednost, koju su do isteka svih četrdeset minuta susreta uspeli dodatno da uvećaju.

Za razliku od prvenstvenog okršaja u „Čairu“ pre par dana, srpski šampion je u kup utakmici sa Nišlijima bio i više nego ubedljiv, pa je bez većih problema osigurao mesto među četiri najbolja tima u ovom takmičenju. Blistao je brazilski tandem Igor-Tales, uz značajnu podršku ostalih igrača Ekonomca, pre svega Rajčevića i Borisova, koji su se po dva puta upisali u listu strelaca.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već nakon prvih dvadeset minuta susreta. Goste je „načeo“ iskusni Vitali Borisov u 9. minutu nakon kontre koju je povukao Tales. Upravo je sjajni Brazilac iskoristio asistenciju zemljaka Igora u 11. minutu da udvosturči prednost svog tima, da bi u 15. minutu već bilo 3:0 za Ekonomac, a strelac je ponovo bio Borisov.

Dašak nade gostima iz Niša doneo je pogodak Ilića u 16. minutu, ali su raspoloženi igrači srpskog šampiona jako brzo razbili svaku iluziju Nišlijama o eventualnom rezultatskom povratku u meč. Već u 17. minutu Igor je krunisao lepu akciju svog tima u tri poteza, a zatim iz kornera idealno nabacio loptu Rajčeviću, koji je pocepao mrežu i podsetio na neke prošle dane, kada je često iz ovakvih akcija postizao golove.

Tačku na veoma efikasno prvo poluvreme stavio je Tales u 18. minutu svojim drugim golom na utakmici za 6:1 posle prvih dvadeset minuta susreta.

Nisu se igrači Ekonomca ovde zaustavili, već su nastavili goleadu u drugom poluvremenu. U 29. minutu Igor asistira Talesu za 7:1, a minut kasnije Rajčević povećava na 8:1.

Do kraja utakmice u strelce su stigli da se upišu i kapiten Nikola Rnić i Denis Ramić, da bi seriju golova okončao Igor desetak sekundi pre kraja, svojim drugim pogotkom na susretu.

EKONOMAC – KALČA 11:1 (6:1)

Hala: „Jezero“
Gledalaca: 300.
Sudije: Jakšić (G.Milanovac) i Radisavčević (Kraljevo)
Strelci: 1:0 Borisov u 9, 2:0 Tales u 11, 3:0 Borisov u 15, 3:1 Ilić u 16, 4:1 Igor u 17, 5:1 Rajčević u 17, 6:1 Tales u 18, 7:1 Tales u 29, 8:1 Rajčević u 20, 9:1 Rnić u 38, 10:1 Ramić u 40. i 11:1 Igor u 40. minutu.
Žuti kartoni: Momčilović (Ekonomac), Matejev (Kalča).
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 8 (4-4), Kalča 5 (1-4).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, IGOR, BORISOV, RAJČEVIĆ, TALES, Matijević, Ramić, Rnić, Pršić, Antonić. Nije igrao: Rakićević. Trener: Predrag Rajić.

KALČA: STEFANOVIĆ, M. STOJANOVIĆ, ILIĆ, MATEJEV, STOJADINOVIĆ, N. Stojanović, Ristić, Vukoičić, Tasić. Nije igrao: Pavlović. Trener: Ljubiša Ranđelović.

Pored Ekonomca, u polufinale Kupa Srbije plasirali su se i Nova Pazova, Novi Pazar i Smederevo.

„Studenti“ se sada okreću borbi za nove prvenstvene bodove na gostovanju ekipi RB u Valjevu predstojećeg vikenda.