Ekonomac protiv FON-a upisao deseti trijumf u sezoni

Kragujevački Ekonomac nastavio je pobednički pohod u Prvoj futsal ligi Srbije, pošto je sinoć u hali „Jezero“ savladao beogradski FON sa 7:2 (2:2) u utakmici 10. kola.

Izabranici Predraga Rajića ponovo su „prespavali“ prvih 20 minuta, da bi u nastavku dodali gas i rutinski došli do desete pobede u sezoni.

Samo osam sekundi bilo je potrebno kapitenu FON-a Strahinji Maniću da svoju ekipu dovede u vođstvo. Odgovor je stigao dva minuta kasnije od strane Talesa, a potom je Pršić krunisao lepu akciju domaćeg tima za preokret i vođstvo Ekonomca od 2:1. Ipak, uporni Beograđani do odlaska na odmor uspevaju da dođu do izjednačenja preko Arsića.

Tek što je krenulo drugo poluvreme, Borisov dovodi ponovo Kragujevčane u vođstvo, a nepunih pet minuta kasnije Simi koristi odličnu asistenciju Igora da se upiše u strelce i uveća prednost svoje ekipe. Ista kombinacija usledila je u 32. minutu, a dva minuta kasnije dvostruki asistent Igor uspeva da se upiše u strelce nakon lepe soloakcije. Tačku na ovaj susret stavio je raspoloženi Simi svojim trećim golom na utakmici za ubedljivih 7:2.

EKONOMAC – FON 7:2 (2:2)

Hala: „Jezero”.
Gledalca: 250.
Sudije: Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac) i Đorđe Petrović (Čačak).
Strelci: 0:1 S. Manić u 1, 1:1 Tales u 2, 2:1 Pršić u 5, 2:2 Arsić u 17, 3:2 Borisov u 22, 4:2 Simi u 27, 5:2 Simi u 32, 6:2 Igor u 34, 7:2 Simi u 39. minutu.
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 6 (1+5), FON 2 (2+0).
Žuti karton: Ramić (Ekonomac).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, IGOR, RNIĆ, TALES, SIMI, Matijević, Ramić, Stojković, Pršić, Ivanković, Borisov, Rajčević, Kopanja, Antonić. Trener: Predrag Rajić.

FON: JOSIMOVIĆ, CVETKOVIĆ, S. MANIĆ, PEŠIĆ, STANKOVIĆ, Filipović, R. Manić, Šamšal, Kokotović, Arsić, Stanić, Milosavljević, Jovanović. Trener: Borko Surudžić.

Do kraja jesenje polusezone Ekonomac očekuje još gostovanje ekipi Jastrepca u Blacu 8. decembra. Kragujevčani su pobedom protiv FON-a i teoretski obezbedili titulu jesenjeg prvaka, a očekivanim trijumfom u Blacu otišli bi na zimsku pauzu kao jedina ekipa sa maksimalnim učinkom.