Ekonomac protutnjao kroz Blace

U poslednjoj utakmici jesenjeg dela sezone u Prvoj futsal ligi Srbije, kragujevački Ekonomac je sa ubedljivih 10:4 (4:1) slavio na gostovanju ekipi Jastrepca u Blacu. „Studenti“ su tako polusezonu okonačali na liderskoj poziciji, kao jedini tim sa maksimalnim učinkom nakon jedanaest odigranih kola.

Tales je posle samo dva minuta igre i uigrane kombinacije iz kornera zatresao mrežu Jastrepca, ali je odgovor stigao četiri minuta docnije od strane Savovića na opšte oduševljenje domaće publike. Ipak, ubrzo je Simi ponovo doveo Kragujevčane do vođstva, nadovezali su se Lazarević i Igor, pa je šampion Srbije nakon prvih dvadeset minuta imao i više nego solidnu zalihu od tri gola prednosti – 4:1.

U drugom delu susreta igralo se više za publiku, budući da je pitanje pobednika bilo rešeno već nakog prvog poluvremena. Viđeno je još devet golova, od toga još šest u mreži Jastrepca, čime je na pravi način zaokruženo jedno lepo veče futsala u Blacu.

JASTREBAC – EKONOMAC 4:10 (1:4)

BLACE
Hala: OŠ „Čika Dača Jovanović”.
Gledalaca: 350.
Sudije: Goran Radulović (Prokuplje) i Bojan Milić (Kruševac).
Strelci:
0:1 Tales u 2, 1:1 Savović u 6, 1:2 Simi u 10, 1:3 Lazarević u 13, 1:4 Igor u 16, 1:5 Igor u 21, 2:5 Vuletić 23, 2:6 Borisov u 24, 3:6 Vukajlović u 29, 3:7 Simi u 35, 4:7 Lutovac u 35, 4:8 Tales u 36, 4:9 Kopanja u 38, 4:10 Ivanković u 39. minutu.
Nagomilavanje prekršaja: Jastrebac 5 (4+1), Ekonomac 4 (2+2).
Žuti kartoni: Rajković, Marković (Jastrebac), Rnić (Ekonomac).

JASTREBAC: LJUBISAVLJEVIĆ, VULETIĆ, VUKAJLOVIĆ, SUDIMAC, RAJKOVIĆ, Ćirković, Bučić, Valjarević, Nedeljić, Marković, Lutovac, Savović, Nestorović, Gajić. Trener: Slaviša Damjanović.

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, IGOR, RNIĆ, TALES, SIMI, Matijević, Ramić, Lazarević, Stojković, Ivanković, Borisov, Rajčević, Kopanja, Antonić. Trener: Predrag Rajić.

2017. godinu Ekonomac je završio sa osvojenom duplom krunom i kao daleko najuspešnija ekipa na polusezoni Prve futsal lige Srbije. Međutim, ostaje gorak ukus usled činjenice da je kragujevački tim još jednom propustio idealnu šansu da plasira na završni turnir UEFA Futsal kupa.

Sada igrače i stručni štab Ekonomca očekuje zasluženi odmor, dok je pred upravom važan zadatak da jasno definiše ciljeve kluba u predstojećem periodu, a sve u skladu sa renomeom najtrofejnijeg futsal kolektiva u Srbiji i pete ekipe na rang listi UEFA.