Ekonomac sa pola gasa do četvrtfinala Kupa Srbije

Kragujevački Ekonomac je bez većih problema preskočio prvu prepreku na putu ka odbrani trofeja pobednika Kupa Srbije. Četa Predraga Rajića je večeras u zrenjaninskoj „Kristalnoj dvorani“ bila bolja od zrenjaninskog SAS-a u utakmici osmine finala 6:1 (2:0).

Domaćin je uspešno odolevao sve do 19. minuta, kada je Ekonomac iz igre pet na četiri uspeo da dođe do prednosti pogotkom Vitora Uga.Samo minut kasnije, Tales je udvostručio vođstvo Kragujevčana posle uigrane akcije iz kornera.

Nakon odmora, „studenti“ su nastavili goleadu. Ukrajinac Sorokin je u 22. minutu povisio na 3:0, da bi tri minuta kasnije Tales pogodio po drugi put na utakmici za 4:0.

Usledili su potom pogoci Igora i Matijevića, a čast domaćina delimično je sačuvao Tomin predivnim pogotkom iz prekida u 35. minutu.

Uz Ekonomac, u četvrtinale Kupa Srbije plasirali su se još Nova Pazova, FON, Jastrebac, Novi Pazar, Banjska, Prokuplje i ekipa Srpske, koja je voljom žreba preskočila ovu fazu takmičenja.

Četvrtfinalne utakmice igraju se 20. marta.