Ekonomac sa „pola gasa“ do četvrtog prvenstvenog trijumfa

Igrači kragujevačkog Ekonomca upisali su i četvrtu pobedu u Prvoj futsal ligi Srbije, nakon što su večeras, u okviru 4. kola, savladali ekipu Samo pravo u beogradskoj hali „Slodes“ sa 7:4 (2:2).

Iako prilično umorni od napornog rasporeda u proteklih desetak dana, Kragujevčani su smogli snage da na gostovanju protiv novajlije u ligi upišu novi prvenstveni trijumf. U sastavu šampiona Srbije nije bilo Brazilca Igora, kao ni povređenog Sorokina, kome predstoji duža pauza, ali bez obzira na to trener Rajić mogao je da kombinuje nekoliko različitih postava i odmori igrače koji su izneli najveći teret na proteklom turniru Main runde UEFA Futsal kupa.

Domaća ekipa zanimljivog naziva pružila je adekvatan otpor ekipi Ekonomca samo u prvih dvadeset minuta susreta. Popularni „studenti“ poveli su u 3. minutu preko Lazarevića, koji iz utakmice u utakmicu opravdava epitet jednog od najdarovitijih igrača na srpskoj futsal sceni, da bi već u narednom minutu domaći iskoristili nesmotrenost odbrane kragujevačkog tima i preko Markovića poravnali rezultat.

Novo vođstvo gostima iz Kragujevca doneo je Brazilac Simi u 8. minutu nakon asistencije zemljaka Talesa, ali je do odlaska na odmor ekipa Samo pravo ponovo uspela da izjednači pogotkom Jevtovića u 16. minutu.

Međutim, već na startu drugog dela igre definitivno je slomljen svaki otpor domaćeg tima. Najpre je Simi postigao treći gol za Ekonomac u 24. minutu, da bi se potom u listu strelaca upisao i drugi Brazilac Tales u 28. minutu. Lazarević je svojim drugim golom na utakmici u 30. minutu povisio vođstvo kragujevačkog tima na 5:2, a samo minut kasnije Simi kruniše svoju dobru partiju još jednim pogotkom za het-trik.

Do kraja susreta u listu strelaca upisao se i Slobodan Boba Rajčević, a visok poraz ekipe Samo pravo ublažili su Cimbaljević u 39. i Ratković u 40. minutu.

SAMO PRAVO – EKONOMAC  4:7 (2:2)

BEOGRAD
Hala: „Slodes“
Sudije: Petar Radojičić (Inđija), Branislav Pantović (Ruma)
Strelci: 0:1 Lazarević u 3, 1:1 Marković u 4, 1:2 Simi u 8, 2:2 Jevtović u 16, 2:3 Simi u 24, 2:4 Tales u 28, 2:5 Lazarević u 30, 2:6 Simi u 31, 2:7 Rajčević u 36, 3:7 Cimbaljević u 39. i 4:7 Ratković u 40. minutu.
Nagomilavanje prekršaja: Samo pravo 7 (5+2), Ekonomac 2 (1+1)

SAMO PRAVO: MAJSTOROVIĆ, CIMBALJEVIĆ, MARKOVIĆ, TOMIĆ, RATKOVIĆ, Avramović, Martinović, Jevtović, Milenović, Ćosić, Ljujić, Sinđić, Jocić, Jovanović. Trener: Miloš Petrović.

EKONOMAC: ANTONIĆ, RNIĆ, LAZAREVIĆ, TALES, SIMI, Matijević, Ramić, Stojković, Pršić, Ivanković, Borisov, Rajčević, Kopanja, Momčilović. Trener: Predrag Rajić.

Sa maksimalnih dvanaest osovojenih bodova ekipa Ekonomca posle četiri odigrana kola zauzima čelnu poziciju na tabeli sa dva boda više u odnosu na Novu Pazovu.

U petom kolu šampion Srbije ugostiće u hali „Jezero“ nišku Kalču.