Ekonomac sa sedam golova ispratio Kalču iz „Jezera“

EkonomacKragujevački Ekonomac upisao je još jednu ubedljivu pobedu u Prvoj futsal ligi Srbije, pošto je u utakmici 19. kola, odigranoj večeras u hali „Jezero“, savladao nišku Kalču Memoris sa 7:0 (3:0).

Iako je ovaj meč nosio epitet derbija kola, kragujevački futsaleri su lako izašli na kraj sa indisponiranim Nišlijama, koji ni izbliza nisu podsećali na onu ekipu koja je prvi deo sezone završila na liderskoj poziciji.

Mrežu gostiju „načeo“ je Miloš Stojković u 2. minutu, očigledno željan igre posle odrađene suspenzije u kup utakmici sa Novim Pazarom.

U 8. minutu Radovanović je posle asistencije kapitena Simića duplirao prednost Kragujevčana, da bi Predrag Jovanović u 17. minutu postavio konačan rezultat prvog poluvremena – 3:0. Doduše, ova prednost Kragujevčana je mogla da bude mnogo ubedljivija, da nisu čak pet puta pogađali okvir gola protivnika.

Popularni „Studenti“ nastavili su da rešetaju mrežu nemoćnog rivala i u drugih dvadeset minuta. Najpre je Rnić u 24. minutu pogodio za 4:0, a potom se po drugi put u listu strelaca upisao Predrag Jovanović.

Da situacija bude gora po goste iz Niša, njihov igrač Petrović je u želji da zaustavi Simića zaradio crveni karton u 31. minutu, a Rnić je iz slobodnog udarca povisio prednost svog tima na 6:0.

Minut kasnije usledio je crveni karton i na drugoj strani, nakon što su sudije procenile da je golman Ekonomca Đorđe Jovanović intervenisao izvan prostora od šest metara. Ni tu nije bio kraj kada su u pitanju crveni kartoni na ovom meču. Najbolji igrač Kalče, Marko Ilić, brutalno je pokosio Ramića u 34. minutu, pa je i za njega ovaj meč bio završen pre isteka svih 40 minuta.

Poslednji gol na meču delo je Aleksandra Pavlovića, koji je iskoristio odličnu asistenciju Ramića u 36. minutu i stavio tačku na ovaj zanimljiv i sadržajan susret.

Ekonomac je ovom pobedom sačuvao čelnu poziciju na tabeli, sa tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Deus.

U narednom, 20. kolu Prve futsal lige Srbije, kragujevački tim gostovaće u subotu ekipi Vranja, koja se grčevito bori za opstanak. Biće to poslednji ispit za ekipu Predraga Rajića pred finale Kupa Srbije sa Euro Motusom, koje je na programu 4. maja u Smederevu.

EKONOMAC – KALČA MEMORIS  7:0 (3:0)

Hala: „Jezero“
Sudije: Nikola Aleksić, Vladan Radulović (Beograd)
Strelci: Stojković u 2, Radovanović u 8, P. Jovanović u 17. i 28. minutu, Rnić u 24 i 31. minutu i Pavlović u 36. minutu.
Žuti kartoni: Stojković i Tanasković (Ekonomac), Micić i Živadinović (Kalča)
Crveni kartoni: Đ. Jovanović (Ekonomac), Petrović i Ilić (Kalča)
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 7 (3+4), Kalča 9 (3+6)

EKONOMAC: BILIĆ, RNIĆ, P. JOVANOVIĆ, STOJKOVIĆ, SIMIĆ, Đ. Jovanović, Aleksić, Rakić, Pavlović, Ramić, Vesić, Radovanović, Ristić, Tanasković. Trener: Predrag Rajić.

KALČA MEMORIS: P. PAVLOVIĆ, ZLATKOVIĆ, ŽIVADINOVIĆ, ILIĆ, PETROVIĆ, Božanović, Micić, Vrzić, Krstić, Stanković, M. Pavlović, Stojanović, Matejev, Stamenković. Trener: Aleksandar Ristić.

Tekst: M.Pasuljević