Ekonomac se prošetao kroz „Šumice“

Lakše nego što se očekivalo, kragujevački Ekonomac je stigao do tri boda na gostovanju beogradskom FON-u. „Studenti“ su slavili sa ubedljivih 6:1 (1:0) i zadržali čelnu poziciju na tabeli Prve futsal lige Srbije sa maksimalnih 15 bodova.

Beograđani su parirali šampionu samo u prvih dvadeset minuta, mada su na odmor otišli sa golom zaostatka.

U nastavku susreta prava goleada Kragujevčana, koji su mrežu FON-a zatresli još pet puta. Domaćin je bio apsolutno nemoćan i sve što je uspeo da uradi, jeste da postigne počasni pogodak u 36. minutu.

FON – EKONOMAC 1:6 (0:1)

BEOGRAD
Hala: „Šumice”.
Gledalaca: 200.
Sudije: Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac), Dragutin Božović (Kula) i Nikola Rabrenović (Beograd).
Strelci: 0:1 Tales u 4, 0:2 Divanei u 22, 0:3 Rajčević u 24, 0:4 Tales u 32, 0:5 Rnić u 35, 1:5 Pešić u 36, 1:6 Igor u 37. minutu.
Nagomilavanje prekršaja: FON 5 (1-4), Ekonomac 2 (1-1).

FON: JOSIMOVIĆ, CVETKOVIĆ, ARSIĆ, PEŠIĆ, STANKOVIĆ, Kalanović, Kokotović, Petrašević, Manić, Vuletić, Aleksić, Erac, Galamić, Ramović.

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, PERIĆ, MATIJEVIĆ, DIVANEI, RAJČEVIĆ, Igor, Rnić, Sorokin, Da Silva, Tales, Dugalić, Antonić, Rakićević.

U narednom, šestom kolu igrače Ekonomca očekuje gostovanje ekipi Jastrepca u Blacu.