Ekonomac siguran u derbiju

Derbi 7. kola Prve futsal lige Srbije između Ekonomca i Nove Pazove pripao je kragujevačkom timu, koji je tako produžio niz pobeda u domaćem prvenstvu. Izabranici trenera Rajića slavili su rezultatom 5:2 (2:0), čime su se dodatno „odlepili“ u odnosu na svog prvog pratioca na tabeli.

Domaćin je već nakon tri minuta igre imao prednost od dva gola zahvaljujući Matijeviću i Periću. U 25. minutu Vitor Ugo povisio je na 3:0, da bi Lazić smanjio na 3:1 u 30. minutu.

Usledio je momentalni odgovor od strane Talesa, a minut kasnije pogodio je i Rajčević sa 5:1. Konačan rezultat utakmice postavio je Stanojević u 35. minutu.

EKONOMAC – NOVA PAZOVA  5:2 (2:0)

Hala: „Jezero”.
Gledalaca: 350.
Sudije: Đorđe Petrović (Čačak), Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac) i Bratislav Dinić (Kragujevac).
Strelci: 1:0 Matijević u 2, 2:0 Perić u 3, 3:0 Vitor Ugo u 25, 3:1 Lazić u 30, 4:1 Tales u 30, 5:1 Rajčević u 31, 5:2 Stanojević u 35. minutu.
Žuti kartoni: Rnić (Ekonomac), Stanojević, Živić, Lazić (Nova Pazova).
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 9 (4-5), Nova Pazova 5 (1-4).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, PERIĆ, MATIJEVIĆ, SOROKIN, RAJČEVIĆ, Igor, Rnić, Vitor Ugo, Tales, Dugalić, Antonić, Rakićević.

NOVA PAZOVA: VULIĆ, ROKNIĆ, KOPANjA, LAZIĆ, ŽIVIĆ, Stanojević, Šošo, Tepavčević, Kukolj, Živanović, Penezić, Borojević.

Sa maksimalnim učinkom nakon sedam odigranih kola (21 bod), Ekonomac se nalazi na čelu tabele sa šest bodova prednosti u odnosu na Novu Pazovu.

U 8. kolu igrače srpskog šampiona očekuje gostovanje niškoj Kalči.