Ekonomac siguran u derbiju

U derbiju 18. kola Prve futsal lige Srbije, kragujevački Ekonomac je bez većih problema došao do pobede protiv Nove Pazove rezultatom 5:0 (2:0).

Od samog starta Kragujevčani su diktirali ritam utakmice, stvorili nekoliko dobrih prilika i čak dva puta pogodili prečku pre nego što su došli u vođstvo u 12. minutu preko Rajčevića. Do odlaska na odmor prednost domaćina duplirao je Tales.

Sada već uigrana akcija Igor-Rajčević iz kornera dala je rezultat u 24. minutu za vođstvo Ekonomca od 3:0. Pet minuta kasnije u listu strelaca upisao se i Borisov, da bi tačku na ovaj susret stavio Slobodan Rajčević, kompletiravši tako svoj het-trik na ovom susretu.

EKONOMAC – NOVA PAZOVA  5:0 (2:0)

Hala: „Jezero“
Gledalaca: 400
Sudije: Radulović i Matović (obojica iz Beograda).
Strelci: 1:0 Rajčević u 12, 2:0 Tales u 20, 3:0 Rajčević u 24, 4:0 Borisov u 29, 5:0 Rajčević u 38.minutu.
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 6 (1+5), Nova Pazova 5 (3+2).

EKONOMAC: ANTONIĆ, IGOR, RNIĆ, RAJČEVIĆ, TALES, Matijević, Ramić, Marinković, Pršić, Digić, Borisov, Đorđević, Momčilović. Trener: Predrag Rajić.

NOVA PAZOVA: VULIĆ, KRASNIĆ, LAZIĆ, ŽIVIĆ, STANOJEVIĆ, Šošo, Tepavčević, Kukolj, Turukalo, Stojnić, Borojević. Trener: Goran Jakšić.

U uvertiri ovog susreta, publika je imala priliku da pozdravi omladinsku ekipu Ekonomca, koja je nedavno osvojila prvo mesto na završnom turniru Futsal lige mladih Srbije, kao i igrače B tima, koji su izborili plasman u Drugu futsal ligu Srbije.

Narednu utakmicu Ekonomac igra u Pirotu protiv istoimenog domaćina.