Ekonomac silan na otvaranju sezone

Kao što se i moglo naslutiti, kragujevački Ekonomac je do vrha napunio mrežu Deusa u premijernom meču Prve futsal lige Srbije. „Studenti“ su slavili sa više nego ubedljivih 16:1 (7:1) i stavili do znanja svojim rivalima na domaćoj sceni da nemaju čemu da se nadaju u međusobnim susretima sa njima.

Kragujevačka publika mogla je da uživa u majstorijama nekih od najboljih igrača futsala na svetu u dresu Ekonomca, dok je trener Rajić ravnomereno rasporedio minutažu, kombinujući tri različite postave tokom svih 40 minuta.

Pre početka večerašnje utakmice, upriličena je svečana ceremonija dodele šampionskog pehara osvojenog prethodne sezone, koji je kapitenu Ekonomca Nikoli Rniću uručio Radenko Bošković, komesar za takmičenje.

Šampion Srbije je od samog starta krenuo silovito sa željom da što pre „načne“ mrežu Deusa, koji je u „Jezero“ došao otvorenog garda, sa željom da se nadigrava protiv znatno kvalitetnijeg rivala, što je za svaku pohvalu.

Ređale su se šanse pred golom gostiju, a najbliži pogotku bio je Brazilac Tales, kada je u sedmom minutu pogodio stativu. Samo minut kasnije Kragujevčani dolaze do željenog vođstva. Najzvučnije pojačanje Ekonomca u letnjem prelaznom roku, Brazilac Igor, pokazao je kakav je majstor pošto se najpre lepim driblingom oslobodio svog čuvara, a potom preciznim udarcem doneo prednost svom timu.

Oduševio na debiju: Brazilac Igor
(Foto: ekonomac. com)

Nepun minut kasnije domaći su udvostručili prednost preko iskosnog Kopanje, koji je iskoristio asistenciju Rajčevića i iz neposredne blizine matirao Macanovića. U 11. minutu Ekonomac je vodio sa 3:o pogotkom Pršića.

Posle trećeg gola domaći igrači kao da su se opustili, što su gosti iz Sremske Mitrovice iskoristili da smanje rezultat preko Gorana Jovanovića u 14. minutu.

Ipak, ulaskom iskusnih internacionalaca Ekonomac je ponovo došao do osetnije prednosti. Najpre je Igor asistirao iz kornera Talesu za četvrti gol popularnih „Studenata“, da bi se potom i sam Igor po drugi put upisao u listu strelaca, nakon što je skrenuo loptu u mrežu posle udarca Simija.

Efektnim pogotkom Talesa u 17. minutu Ekonomac stiže do vođstva od 6:1, a bi tačku na sjajno prvo poluvreme Kragujevčana stavio je Rajčević osamnaest sekundi pre kraja.

U nastavku su igrači Ekonomca nastavili da nemilosrdno rešetaju mrežu svog protivnika. U listu strelaca upisala su se i dva preostala internacionalca u redovima kragujevačkog tima, Dmitri Sorokin i Brazilac Simi, kao i Matijević, Lazarević i Ivanković, koji je mrežu gostiju pogađao dva puta. Po još jedan gol u drugom poluvremenu postigli su i Pršić, Igor i Tales.

EKONOMAC – DEUS 15:1 (7:1)

Hala: „Jezero“
Sudije: Nikolić (Niš) i Minić (Knjaževac)
Strelci: 1:0 Igor u 8, 2:0 Kopanja u 9, 3:0 Pršić u 11, 3:1 G.Jovanović u 14, 4:1 Tales u 16, 5:1 Igor u 16, 6:1 Tales u 17, 7:1 Rajčević u 20, 8:1 Tales u 22, 9:1 Simi u 22, 10:1 Matijević u 27, 11:1 Pršić u 28, 12:1 Lazarević u 29, 13:1 Sorokin u 31, 14:1 Ivanković u 35, 15:1 Ivanković u 36, 16:1 Igor u 40.minutu.
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 2 (1+1), Deus 4 (2+2).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, MATIJEVIĆ, RNIĆ, LAZAREVIĆ, IVANKOVIĆ, Antonić, Ramić, Igor, Pršić, Sorokin, Rajčević, Tales, Simi, Kopanja. Trener: Predrag Rajić.

DEUS: MACANOVIĆ, Z. JOVANOVIĆ , GRABIĆ, SLADOJEVIĆ, TODIĆ, Mrkonja, Simić, Miražić, G. Jovanović, Vasiljević, Živanović, Dragić. Trener: Ratko Grabić.

U drugom kolu igrači Ekonomca gostovaće Novom Pazaru, što će im ujedno biti i poslednja provera pred turnir Main runde UEFA Futsal kupa, koji je na programu od 11. do 14. oktobra u hali „Jezero“.

Tekst: M. Pasuljević