Ekonomac slavio protiv Vranja sa „pola gasa“

Fudbaleri Ekonomca zabeležili su rutinsku pobedu protiv ekipe Vranja u 7. kolu Prve futsal lige Srbije, rezultatom 4:1 (2:1).

Trener Božović je iskoristio ovaj meč da odmori igrače koji su podneli najveći teret u prethodnih desetak dana. Pružena je šansa igračima sa manjom minutažom, koji su tako imali priliku da se nametnu treneru šampiona Srbije.

Ekonomac je do vođstva stigao u 6. minutu. Borko Surudžić je savladao gostujućeg golmana i doneo svom timu vođstvo. Vranjanici iz prvog ozbiljnijeg napada stižu do izjednačenja, kada je Nikolić savladao golmana Kragujevčana Momčilovića. Ipak, Fetič je 20. minutu pogodio cilj i tako uspeo ponovo da donese prednost „studentima“.

Vođstvom domaćih od 2:1 otišlo se na odmor, da bi u nastavku meča Ekonomac rutinski priveo meč kraju, sa još dva gola. Strelci su bili Surudžić i Vesić.

„Studenti“ su ovom pobedom povećali prednost u odnosu na prvog pratioca, ekipu Smedereva, koja je remizirala na gostovanju SAS-u. U narednom kolu Kragujevčani idu u Niš, gde će odmeriti snage sa VIK Naisusom.

Ekonomac – Vranje 4:1 (2:1)

Hala: “Jezero“
Gledalaca: 200.
Sudije: Radulović (Beograd), Aleksić (Beograd).
Nagomilovanje prekršaja: Ekonomac 3 (1+2), Vranje 6 (3+3)
Strelci: 1:0 Surudžić 6, 1:1 Nikolić 13, 2:1 Fetič u 20, 3:1 Surudžić 29, 4:1 Krstić (autogol) u 37.minutu.

EKONOMAC: Aksentijević, Fetič, Vesić, De Souza, Simić, Nikolić, Bojović, Surudžić, Kocić, Rakić, Rajčević, Janjić, Momčilović.

VRANJE: Ristić, Stevanović, Nikolić, Novković, Krstić, Veličković, Dodić, Stanojević, Tasić, Tomić.

Igrač utakmice: Borko Surudžić (Ekonomac)