Ekonomac u finalu Kupa Srbije

Večerašnjom pobedom nad Novom Pazovom u hali „Jezero“ rezultatom 6:2 (2:1), kragujevački Ekonomac obezbedio je plasman u finale Kupa Srbije, gde će pokušati da odbrani trofej osvojen prethodne takmičarske sezone.

Po treći put u ovoj sezoni, kragujevački „studenti“ bili su bolji od Novopazovčana. Ekonomac je do prednosti došao u 4. minutu kada je Matijević pogodio praznu mrežu gostujućeg tima, da bi tri minuta kasnije Lazić poravnao rezultat.

U 9. minutu Matijević postiže svoj drugi pogodak na utakmici posle jako lepe i tečne akcije svog tima. Kragujevčani su do kraja prvog dela susreta diktirali tempo, stvorili sijaset prilika, dva puta pogađali i okvir gola, ali su na odmor ipak otišli sa minimalnom prednošću od 2:1.

Početak drugog poluvremena obeležio je Brazilac Tales, koji je sa dva svoja pogotka, u 25. i 33. minutu, obezbedio Ekonomcu ubedljivo vođstvo od 4:1.

U 34. minutu spretni Tepavčević je smanjio na 4:2, da bi drugi Brazilac u redovima Ekonomca Igor sa svoja dva gola u samom finišu susreta postavio konačnih 6:2.

EKONOMAC – NOVA PAZOVA 6:2 (2:1)

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 500.
Sudije: Panić i Matović (obojica iz Beograda).
Strelci: 1:0 Matijević u 4, 1:1 Lazić u 7, 2:1 Matijević u 9, 3:1 Tales u 25, 4:1 Tales u 33, 4:2 Tepavčević u 34, 5:2 Igor u 39, 6:2 Igor u 39.minutu.
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 10 (5-5) , Nova Pazova 8 (3-5).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, RAMIĆ, IGOR, RNIĆ, TALES, Antonić, Matijević, Pršić, Sorokin, Borisov, Rajčević, Rakićević. Trener: Predrag Rajić.

NOVA PAZOVA: VULIĆ, KRASNIĆ, LAZIĆ, ŽIVIĆ, STANOJEVIĆ, Šošo, Tepavčević, Kukolj. Trener: Goran Jakšić.

U borbi za trofej namenjen pobedniku Kupa Srbije, Ekonomac će 2. maja u Obrenovcu odmeriti snage sa ekipom Novog Pazara, koja je večeras u drugom polufinalnom duelu pobedila Smederevo rezultatom 5:0. Biće to repriza prošlogodišnjeg finala, u kome su Kragujevčani slavili sa 3:0 i prigrabili pobednički pehar.