Ekonomac u finišu stigao do nove pobede

Teže nego što se očekivalo, fudbaleri Ekonomca došli su večeras do nova tri boda u Vranju, savladavši istoimenog domaćina u 11. kolu Prve futsal lige Srbije sa 3:2 (1:1).

Evidentno umorni od reprezentativnih obaveza protekle nedelje, igrači Ekonomca su dozvolili domaćoj ekipi da dođe u situaciju da ih iznenadi. Ipak, zahvaljujući sjajnom Vladanu Vesiću, Ekonomac je odneo bodove sa ovog neugodnog gostovanja.

Već na samom startu ekipa Vranja je šokirala „studente“ i golom Stošića došla do vođstva u 4. minutu.

U 13. minutu Ekonomac konačno uspeva da materijalizuje terensku inicijativu i dođe do izjednačenja preko Rajčevića.

Na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom (1:1), a već na samom startu drugog dela igre Stošić još jednom dovodi ekipu Vranja u vođstvo, svojim drugim golom na utakmici u 23. minutu.

Kada je shvatio da je vrag odneo šalu, na scenu je stupio sjajni Vladan Vesić, koji je prvo u 31. minutu izjednačio rezultat, a onda, u samom finišu utakmice, minut pre kraja savladao golmana Vranja i doneo nove bodove Kragujevčanima.

Posle ovog kola Ekonomac je i dalje na čelu prvenstvene tabele sa 30 bodova, a u narednom kolu izabranici Ivana Božovića, u velikom derbiju srpskog futsala, dočekuju Marbo Intermeco u svom „Jezeru“.