Ekonomac ubedljiv protiv Novosađana

Kragujevački Ekonomac je sigurnom igrom došao do dvadesete uzastopne pobede u Prvoj futsal ligi Srbije ove sezone, nakon što je sinoć u hali „Jezero“ savladao novosadski Internacional sa 8:1 (6:1).

Domaćin je poveo već nakon tridesetak sekundi posle lepog volej udarca Rnića. U 9. minutu Ramić kruniše efektnu akciju u tri poteza, a samo minut kasnije u strelce se upisao i Matijević.

U 11. minutu Vladimir Milosavac je iskoristio grešku igrača Ekonomca i smanjio na 3:1, ali je momentalni odgovor stigao od strane Brazilca Talesa, koji je sa dva uzastopna pogotka omogućio svom timu kapitalnu prednost od četiri gola – 5:1. Tačku na izuzetno efikasno prvo poluvreme stavio je Marko Pršić u 15. minutu.

U nastavku susreta, Pršić je sa još dva pogotka zapečatio sudbinu Novosađana i postavio konačnih 8:1.

Ekonomac – Internacional 8:1 (6:1)

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Jakšić (G.Milanovac) i Petrović (Čačak).
Strelci: 1:0 Rnić u 1, 2:0 Ramić u 9, 3:0 Matijević u 10, 3:1 Milosavac u 11, 4:1 Tales u 12, 5:1 Tales u 13, 6:1 Pršić u 15, 7:1 Pršić u 31, 8:1 Pršić u 32.minutu (iz penala sa 6 metara).
Žuti kartoni: Momčilović (Ekonomac), Milosavac (Internacional).
Crveni karton: Milosavac (Internacional) u 32.minutu (drugi žuti).
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 8 (3-5) , Internacinal 8 (4-4).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, RAMIĆ, IGOR, RNIĆ, TALES, Antonić, Matijević, Stojčevski, Pršić, Milosavljević, Digić, Borisov, Rajčević, Milanović. Trener: Predrag Rajić.

INTERNACIONAL: RANISAVLJEVIĆ, MILOSAVAC, VULOVIĆ, BODONJI, ĐURIĆ, Celin, Letić, Marojević, Guberinić, Tomić. Trener: Nemanja Bošković.

„Studente“ u sredu, 18. aprila, očekuje utakmica polufinala Kupa Srbije protiv Nove Pazove. Ovaj meč igra se u hali „Jezero“ sa početkom u 19 časova.