Erdoglija 1931 efikasnija od komšija

Zajednicki snimak 21. oktobar i Erdoglija, za 20.11.2016 copy
Zajednički snimak igrača 21. oktobra i Erdoglije 1931

U 13. kolu Druge gradske lige Kragujevca, ekipa Erdoglije 1931 pobedila je prvog komšiju 21. oktobar sa 3:0 (1:0) i učvrstila se na prvom mestu na tabeli. Dva pogotka postigao je kapiten Miloš Vlačić, a jedan rezervista Branislav Đorđević.

Bio je to susret poslednjeg kola jesenje polusezone i direktan duel prvih komšija, koji zajednički koriste stadion u Mesnoj zajednici „21. oktobar“. Ekipa koju vodi trener Milan Sokić bila je efikasna u napadu, iako je nastupila bez trojice startera.

Da je Marjanović iskoristio „zicer“ u trećem minutu igre za 21. oktobar, susret bi možda imao drugojačiji tok. On je prošao pored odbrane protivnika posle ubačene lopte i izašao sam pred golmana Erdoglije 1931 Maraševića, koji je istrčao van linije koja označava prostora od 16 metara i odbranio udarac.

Na drugoj strani pripretio je jedan od najraspoloženijih u redovima Erdoglije 1931, kapiten Vlačić, odličnim udarcem pod prečku sa oko 18 metara, ali je golman Todorović uspeo loptu da izbaci u korner.

U 19. minutu kapiten Erdoglije 1931 doveo je svoju ekipu u vođstvo preciznim lob-udarcem iz prekida. Tri minuta kasnije Grabovac je imao šansu da poveća prednost, ali je sa ivice peterca glavom šutirao preko gola.

U drugom poluvremena ekipa Erdoglije 1931 pojačala je tempo igre i postigla još dva gola. U 64. minutu Luković je izašao pred golmana Todorovića, koji je uspeo da spreči pogodak.

21. oktobar - ErdoglijaJedna od neiskorišćenih šansi Erdoglije pred golom 21. oktobra (beli dresovi) u drugom poluvremenu

U finišu utakmice je golman 21. oktobra za tri minuta bio prinuđen da dva puta vadi loptu iz sopstvene mreže. U 83. minutu u petercu svog rivala najbolje se snašao Vlačić i svojim drugim pogotkom udvostručio prednost vodeće ekipe na tabeli.  Tri minuta kasnije u listu strelaca upisao se i rezervista Đorđević, koji je ubačenu loptu Lazarevića sa leve strane sproveo u mrežu i postavio konačan rezultat 3:0 za Erdogliju 1931.

Kapiteni Marko Perovic i Milos Vlacic, za 20.11.2016 copyKapiteni Marko Perović (21. oktobar) i Miloš Vlačić, dvostruki strelac za Erdogliju 1931

Prema prikazanoj igri rezultat je možda i previsok, jer je 21. oktobar kontrolisao sredinu terena, ali je protivnički tim imao raspoloženije strelce i davao golove.

21. OKTOBAR – ERDOGLIJA 1931 0:3 (0:1)

Kragujevac
U MZ „21. oktobar“.
Gledalaca: 50.
Sudija: Ivan Petrović.
Pomoćnici:  Marko Jevremović i  Veljko Stanojević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Vlaćić u 19. i 83. i Đorđević u 86. minutu.
Žuti kartoni: Stanisavljević, Pešić, Nedić, Živanović (21. oktobar), Šapić, Barjaktarević, Lazarević (Erdoglija 1931)

21. OKTOBAR: L. Todorović, Milić (Pešić), Živanović (Luković),  Nedić, Veljković, Lukić, Ljubinković (Varagić), S. Todorović, Marjanović, Stanisavljević, Perović.

ERDOGLIJA 1931: Marašević, Sekulić, Tomović, Šapić, Barjaktarević, Smiljanić, Luković, Vlačić, Janjić (B. Đorđević), Lazarević, Grabovac (D. Đorđević)

U ostalim susretima 13. kola Druge gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Kremenac – Seljak (C) 0:5, Korićani – Divostin 1.2, Azbest – Košutnjak 1.3, Hajduk – Zastava 2:2, Bagremar – Maršić 0:0, a slobodan je bio Žeželj.

Erdoglija 1923 je posle ove pobede došla do kote od 25 bodova i povećala prednost u odnosu na Zastavu i Maršić, koji sada zaostaju tri boda.

Iako je ovo bilo poslednje jesenje kolo, kragujevačke drugoligaše očekuju zaostale utakmice drugog i trećeg kola, koje nisu odigrana zbog štrajka. Dogovoreno je da se ovi susreti odigraju do kraja godine, ako to vremenski uslovi dozvole.

U Prvoj gradskoj ligi Kragujevca odigrane su utakmice 14. kola. Vodeća Vodojaža je nastavila niz bez poraza, pošto je slavila na gostovanju ekipi Kutlova sa 3:0 i tako se učvrstila na prvoj poziciji sa 40 bodova, tri više od Srbije iz Ilićeva koja je sa 4:1 porazila Šumadiju 1934.

U ostalim susretima ovoga kola postignuti su sledeći rezultati: Parizan – Vinogradi 1:0, Borac (D) – Ćava 3:2, Mladost (P) – Šumadinac KG  5:0, Jadran – Budućnost (R) 1:1, Kolonija – Sloboda (G) 0:1, Jedinstvo – Sloga (D) 1:2.

VodojazaNeporažena Vodojaža u narednom kolu dočekuje najvećeg konkurenta Srbiju iz Ilićeva

Poslednje kolo jesenjeg dela sezone donosi derbi dve vodeće ekipe, Vodojaže i Srbije. Ta utakmica odigraće se na igralištu u Grošnici, a u ostalim susretima 15. kola sastaju se: Sloga (D) – Partizan (C), Sloboda (G) – Jedinstvo, Budućnost (R) – Kolonija, Šumadinac KG – Jadran, Ćava – Mladost (P), Šumadija 1934 – Borac (D), Vinogradi DB – Kutlovo.

Tekst i fotografije: M. Jovičić